Дні Сталої Енергії у Каневі 15-20 травня 2017 року


Повернутись

15-20 травня у Каневі, з метою залучення громади міста до проблем енергозбереження та екології відповідно до Європейської ініціативи «Угода Мерів», на виконання Плану дій зі сталого енергетичного розвитку в м. Канів до 2020 року були проведені заходи з нагоди Днів Сталої Енергії.

В організації та підготовці Днів прийняли участь структурні підрозділи виконавчого комітету Канівської міської ради, комунальні підприємств міста, громадські організації, заклади освіти Центр культури і мистецтв, інші.

Фінансову підтримку  в організації свята надала Асоціація «Енергоефективні міста України».

Напередодні Днів сталої енергії в школах з 1 по 19 травня в навчальних закладах міста було проведено акцію - Екобатлпо збору батарейок, макулатури і пластику «Канів без небезпечних відходів» та проведено тематичні уроки з роздатковим матеріалом «Я за збереження енергії» щодо ощадливого використання енергоресурсів,  практичних заходів, які можна реалізувати вже сьогодні, щоб стати відповідальним споживачем.

За участі Центру культури і мистецтв дитячою театральною групою Фенікс було підготовлено і представлено тематичну лялькову інтерактивну виставу для дітей молодшого віку, в якій за допомогою мальовничих ігрових образів доведено важливість економного ставлення до споживання енергії.

19 травня  о 21.30 на площі Т.Г. Шевченка,за сприянням відділу культури і МБК, просто неба відбулася демонстрація відеороликів, анімаційного фільму та художнього кінофільму «Післязавтра» на тему важливості енергозбереження і дбайливого, обережного ставлення до довкілля, до ресурсів планети, які дуже повільно відновлюються і це може привести до катастрофічних наслідків.

Завершальний День сталої енергії символічно поєднався з святкуванням Дня Європи в Україні. Урочистим виконанням гімнів України і Європи відкрилися в Каневі заходи з нагоди Дня Європи  і Днів сталої енергії у суботу20 травняна центральній площі міста.

Прикметно, що цього дня музичні символи країн зіграли духовий оркестр Канівського коледжу культури і мистецтв, а також оркестр із польського міста-партнера Хелмно, який завітав до нас на свято.

Обидва колективи музикантів порадували жителів міста натхненним виконанням музичних творів і навіть влаштували дефіле – поєднуючи віртуозну гру на музичних інструментах з парадом і навіть танцями на головній площі міста.

Потому юні канівці – школярі навчальних закладів міста - у межах акції «Я за чисте повітря» продемонстрували своє вміння кататися на скейтах, велосипедах та роликах, завершуючи свій виступ флеш-мобом «Думай про майбутнє!».

Утім, на цьому святкування не завершилися. По обіді вони перемістилися на набережну річки Дніпро, де в рамках проведення Днів сталої енергії та Дня Європи проходив молодіжний фестиваль «Простір єдності», де працювали численні локації: День Вуличної Музики, літературна галявина, книжковий ярмарок та ярмарок хендмейду, галявина з різноманітними майстер класами, включаючи майстер класи на етно - екологічну тему, дитячий майданчик «Мадагаскар» та лекторії із різними спікерами по неформальній освіті. Бажаючі  каталися на конях та бричці, відпочивали, дегустували вуличну їжу.

На енергетичній еко - галявині театральним гуртом «Фенікс» Центру культури і мистецтв була показана лялькова інтерактивна вистава «Бережливість – наше щастя». Юні актори доводили дітям важливість економного ставлення до споживання енергії.

Також відбулася вікторина та конкурс малюнків на тему енергозбереження та охорони довкілля, в якому діти в своїх роботах відобразили, як важливо берегти нашу землю та економно ставитися до енергоресурсів. Найцікавіші дитячі малюнки були розміщені на сушці-виставці дитячих творчих робіт. Всі діти – учасники були відзначені заохочувальними призами.

Цікавою була лекція від чарівної Ліди Криштоп про те, що таке екологічна свідомість та чому потрібно починати впроваджувати роздільний збір відходів.

Студенти державного навчального закладу «Канівське вище професійне училище» представили наочний матеріал (власна розробка): автономну систему живлення на сонячних батареях та стенд контролю параметрів джерел освітлення.

 Під гаслами Днів сталої енергії завершували день  виступи музичних гуртів. І кожен зміг почути музику за своїм смаком, зарядитися творчою, яскравою енергією молодих музикантів, бо музика завжди швидко знаходить дорогу до сердець і нікого не залишає байдужим.

Метацих заходів очевидна – донести до якомога більшої кількості громадян важливість проблеми якісного і розумного використання ресурсів, бережливого ставлення до довкілля. Тільки спільними зусиллями громадських організацій, місцевої влади, громади міста та державних установ ми зможемо досягти реальних зрушень у питаннях впровадження новітніх технологій енергозбереження, нетрадиційних, відновлюваних видів палива, а, головне, змінити ставлення до використання ресурсів Землі, щоб зберегти для наших дітей і онуків квітучу планету, родючу землю, джерельну воду і чисте повітря.

  Друк статті