План дій зі сталого енергетичного розвитку міста Канева до 2020 року прийнято


Повернутись

22 грудня 2016 року під час пленарного засідання сесії Канівської міської ради було затверджено План дій зі сталого енергетичного розвитку міста Канева до 2020 року (ПДСЕР - завантажити).

За прийняття цього рішення проголосували 26 депутатів із 32 присутніх.

У вересні 2015 році місто Канів підтримав ініціативу Європейської комісії зі сталого розвитку міст, відому як Угода Мерів. Угода Мерів охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях.

На виконання своїх зобов’язань підписанта Угоди Мерів  управлінням економічного розвитку було розроблено План дій зі сталого енергетичного розвитку до 2020 року, презентація якого відбулася на громадських слуханнях 8 жовтня 2016 року.

З моменту прийняття рішення на сесії міської ради про затвердження ПДСЕР – він стає основним стратегічним документом із впровадження заходів, які дозволять скоротити споживання енергоресурсів та замістити традиційні джерела енергії альтернативними, і, як наслідок, зменшити викиди у навколишнє природне середовище шкідливих речовин, поліпшити екологічний стан міста. Виконання ПДСЕР – запорука внесення містом своєї нехай не надто великої, проте важливої частки в поліпшення кліматичної ситуації в світі.

Стратегічна місія плану включає такі сектори: теплопостачання, водопостачання, вуличне освітлення, громадські та житлові будинки, громадський транспорт.

Для фінансування проекту впродовж 4 років планується залучати кошти з різних джерел, в тому числі – інвестиційні. Загалом на реалізацію Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста Канева на 2016-2020 роки планується залучити більше 1 мільярда гривень.

Прийняття Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста стало стратегічним досягненням для всієї канівської громади.

ПДСЕР – це дорожня карта, яка допоможе Каневу  крок за кроком поступово вирішити багато питань у різних сферах, а також конкретними справами довести готовність нашої громади захищати довкілля та ефективно управляти природними ресурсами. Підвищення туристичного потенціалу, зміцнення економіки та стабільний розвиток міста стануть вагомим наслідком прийняття даного документу.

  Друк статті