Форум місцевого самоврядування «Секторальні реформи в призмі децентралізації: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист населення, адміністративні послуги»


Повернутись

Цікаве на цю тему:

22 - 23 листопада в Івано-Франківську відбулася робота дводенного Форуму місцевого самоврядування «Секторальні реформи в призмі децентралізації: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист населення, адміністративні послуги», який організувала Асоціація міст України.

У заході брали участь майже 250 учасників - представники галузевих міністерств, профільних парламентських комітетів, органів місцевого самоврядування та експерти. Серед них були також і представники міста Канева, зокрема керівник Центру надання адміністративних послуг міста, Проняєва О.Л.

Форум місцевого самоврядування був майданчиком для обговорення представниками різних гілок та рівнів влади стратегій секторальних реформ у контексті децентралізації. Одним з основних напрямків секторальних стратегій були винесені адміністративні послуги.

Зранку, до офіційного відкриття Форуму, виконавчий директор АМУ М.Пітцик провів робочу нараду з представниками ОТГ, які також брали  участь в обговоренні секторальних реформ.

Відкриваючи захід, Виконавчий директор Асоціації міст України М.Пітцик розповів, що в рамках форуму підводять підсумки річної роботи. Після детального вивчення згаданих галузей, розроблятимуть рекомендації та стратегію розвитку місцевого самоврядування.

Засідання робочої групи «Адміністративні послуги» проходило під керівництвом керівника Центру надання адміністративних послуг м.Івано-Франківськ Б.Питель. Позиції профільних Міністерств щодо реформ представляли заступник директора Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України А.Реун та головний спеціаліст відділу розвитку системи надання адміністративних послуг управління розвитку адміністративних послуг Департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України М.Маценко. Парламентські комітети представляли бачення необхідних законодавчих змін у сфері. Їх представляли заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування С.Кудлаєнко та Голова підкомітету з питань адміністративних послуг, державних символів та нагород Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування О.Дехтярчук. 

Досвід організації надання адміністративних послуг у містах обговорювали представники багатьох ЦНАПів України. Бачення Асоціації міст України щодо реформування сфери адміністративних послуг презентував аналітик АМУ з питань надання адміністративних послуг В.Мягкоход.

Після фахового обговорення 23 листопада учасники Форуму за напрямком "Адміністративні послуги" мали змогу ознайомитися з роботою міського Центру надання адміністративних послуг.

В результаті форуму представниками були визначені головні завдання децентралізації на 2017 рік: розбудова інфраструктури громад, запровадження стратегічного планування розвитку ОТГ,  підвищення якості надання адміністративних послуг.

Підсумовуючи розглянуті на Форумі стратегії розвитку місцевого самоврядування, робимо висновок, що 2017 рік повинен стати роком розвитку  громад та їх якісного підсилення. Але вже сьогодні маємо вирішувати, як підвищити якість надання адміністративних послуг у нашій громаді.

  Друк статті