Канівський міський голова Ігор Ренькас підписав «Угоду мерів щодо Клімату та Енергії»


Повернутись

Енергозбереження, енергоефективність та екологічність ˗ поняття, які наразі не просто популярні у медіа просторі, а починають перетворюватися на реальні дії. У Канівській міській територіальній громаді також всерйоз задумуються над питаннями збереження енергії та продовжують впроваджувати ефективні ініціативи.

Однією з них є «Угода мерів щодо Клімату та Енергії», яка охоплює місцеві та регіональні органи влади, що беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність, нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях, та зобов'язуються до 2030 року зменшити викиди вуглекислого газу щонайменше на 30%. До слова, Канів ще у вересні 2015 року підтримав таку ініціативу Європейської комісії зі сталого розвитку міст. На виконання своїх зобов’язань підписанта Угоди управлінням економічного розвитку було розроблено План дій зі сталого енергетичного розвитку до 2020 року.

Під час засідання сесії Канівської міської ради, яке відбулося 29 червня ц.р., депутати заслухали моніторинговий звіт щодо виконання заходів Плану дій зі сталого енергетичного розвитку м. Канева до 2020 року за 2016-2020 роки та ухвалили рішення  «Про приєднання Канівської міської ради до європейської ініціативи. Відтак, міський голова Ігор Ренькас уповноважений від імені Канівської міської територіальної громади підписав «Угоду мерів щодо Клімату та Енергії» згідно з формуляром приєднання. Таким чином наша громада оновлює свої зобов`язання щодо захисту клімату та підвищення енергоефективності.

Додамо, для українських міст, підписантів Угоди мерів Євросоюз пропонує технічну, консультаційну та фінансову підтримку через грантові механізми та шляхом залучення міжнародних фінансових організацій. Щоб отримати доступ до фінансових механізмів необхідно протягом двох років після підписання цього документу розробити та затвердити План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату, в якому сформувати перелік енергоефективних проектів та проектів скерованих на адаптацію до змін клімату.

  Друк статті