4 листопада ц.р. відбудуться громадські слухання з приводу перейменування вулиці Піонерської


Повернутись

Розпорядженням Канівського міського голови від 17.10.2017 №510-р «Про проведення громадських слухань» 4 листопада ц.р. оголошено громадські слухання з розгляду питання «Про перейменування вулиці Піонерської в місті Канів».

Місце проведення – зал засідань будинку рад (вул. О.Кошового, 3). Час проведення – 10-00. Початок реєстрації учасників з 9-00. Для реєстрації учасникам слухань необхідно мати при собі паспорт.

Нагадаємо, організаційний комітет щодо перейменування та впорядкування назв вулиць, провулків, майданів та скверів у м.Канів, розглянувши на засіданні це питання, погодився на доцільності перейменування вулиці Піонерської на вулицю Якова Шаха, оскільки частина вулиці Піонерської вже давно носить таку назву.

Довідково: Шах Яків (? – березень 1578 або 1582/83) – гетьман запорізьких козаків. Уперше згаданий восени 1576 року. Навесні 1577 року козаки Шаха розгромили татарське посольство, яке поверталося з Москви. Внаслідок цього гетьман переховувався на Волині від переслідування кримського хана. Восени 1577 року Я.Шах очолив козацький загін під час походу Івана Підкови в Молдову, завдяки чому Підкова здобув молдовський трон. Після відступу і арешту І.Підкови взяв участь у поході в Молдову нового претендента на молдавський тронОлександра (ймовірно – брата І.Підкови). За літописом Г.Кониського «Історія Русів», Яків Шах «був усунений від Гетьманства і засуджений на довічне ув'язнення в монастир Канівський, де по волі своїй посвячений у ченці і скінчив життя спокійно у чернецтві» [Кониский Г. История Русов. – Москва, 1846]. Видатний український історик Михайло Максимович у статті «Воспоминание о стародавнем монастыре Каневском» пише, що «в этом же монастыре постригся и окончил свою жизнь сподвижник и друг Подковы, гетман Шах.»[М.Максимович «Воспоминание о стародавнем монастыре Каневском» // Киевские Епархиальные Ведомости, № 24, 1864.]. За інформацією українського історика С.Леп’явка – Яків Шах загинув у бою з турками під час оборони Ясс (нині місто в Румунії) у 1578 році. [Леп’явко С.А. Українське козацтво у міжнародних відносинах (1561-1591). Чернігів, 1999]. В одній із народних дум записаних Пантелеймоном Кулішем, яку він чув від бандуристів Якова Шаха називали – Жахом [Куліш П. Твори. – Том з. – Берлін, 1923.].

  Друк статті