Сьогодні — День пам’яті жертв масових убивств у Бабиному Яру


Повернутись

Щороку 29 вересня згадується одна із найтрагічніших сторінок української історії – масові розстріли мирних мешканців у Бабиному Яру, що в Києві – День пам’яті трагедії Бабиного Яру. За офіційними даними, лише за два дні 29 та 30 вересня там загинуло близько 34 тисячі мирного населення, а за п’ять днів – майже 150 тисяч. 

Більшість жертв, що полягли тоді, були євреями та ромами, проте у Бабиному Яру загинуло також чимало українців. Це були не лише жителі Києва, але й біженці, що на момент нападу нацистської Німеччини залишили рідні домівки і евакуювались до міста. Загалом хвиля масових розстрілів населення єврейського походження відбувалися по всій окупованій України. Подекуди знищувались цілі села.

Й донині триває сумна історія Бабиного Яру, адже по сьогодні не розкрито ще багато таємниць стосовно всіх обставин масових страт, імен загиблих, виконавців цих страшних злочинів. У цей скорботний день вшановуючи пам’ять полеглих жертв, безвинно і насильницьки перерваного людського життя, ми маємо пам’ятати, насамперед, про біль кожної конкретної людини, родини, народу, суспільства загалом. Місця минулих трагедій повинні стати для нас пересторогою, місцями пам’яті, що спонукає до порозуміння і примирення, до поваги й любові до наших ближніх. Тож пам’ятаймо, шануймо й робімо правильні висновки з уроків, які подає нам історія!

 

  Друк статті