«Робота для ВПО: ти потрібен!»: Канівська служба зайнятості пропонує послуги для переселенців та роботодавців


Повернутись

У вересні цього року стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен», мета якої – посилити комунікацію між усіма органами влади, які опікуються ВПО, сприяти ефективній інтеграції переселенців у суспільне життя громад, а також стимулювати їх до пошуку роботи, повідомляє  Канівське управління Черкаської філії Черкаського обласного центру зайнятості.

Інформаційну кампанію проводить Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України за участі Державної служби зайнятості, обласних військових адміністрацій, громадських та міжнародних організацій, роботодавців та ЗМІ.

Канівське управління Черкаської філії Черкаського обласного центру зайнятості долучається до проведення інформаційної кампанії, в рамках якої будуть організовані заходи з інформування ВПО щодо вільних робочих місць; реалізації активних програм сприяння зайнятості населення; можливостей професійного навчання та перенавчання, організації підприємництва тощо.

Також, Канівським управлінням ведеться системна робота з роботодавцями щодо важливості надання робочих місць для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Служба зайнятості пропонує вимушено переміщеним особам такі види послуг:

– активне сприяння у пошуку роботи як на постійній, так і тимчасовій основі, ознайомлення з переліком вільних робочих місць і вакантних посад на Канівщині та по всій Україні (на "Єдиному порталі вакансій" зібрали понад 60 тисяч пропозицій працевлаштування);

– допомогу у написанні резюме, консультації щодо аспектів ведення співбесіди з працедавцями;

– професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітним;

– допомогу у розірванні трудових відносини з роботодавцем в односторонньому порядку для набуття статусу безробітного та призначення допомоги з безробіття;

– ваучер на навчання (перепідготовка за робітничою професією, підготовка на наступному рівні освіти, підвищення кваліфікації, здобуття освіти за іншою спеціальністю), яке проводять за 123 професіями чи спеціальностями, для зайнятих осіб або тих, для кого відсутня підходяща робота;

– підтвердження результатів неформального професійного навчання;

– ВПО можуть скористатися Урядовою програмою ЄРобота "Власна справа" (надається мікрогрант у розмірі від 50 тис. грн. до 250 тис. грн.), для тих, хто займається бізнесом або прагне відкрити власну справу. Головна умова отримання коштів – створення нових робочих місць.

Для суб’єктів господарської діяльності, які забезпечують роботою вимушено переміщених осіб, діють фінансові стимули, зокрема:

– Програма надання працедавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (постанова КМУ від 20 березня 2022 р. № 331). Компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати (6700 грн.) щомісяця але не більше двох місяців;

– Програма надання роботодавцям компенсацій на оплату праці (основна, додаткова та ЄСВ) за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб (постанова КМУ від 08 вересня 2015 року № 696). Максимальний розмір компенсації за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО – 13400 грн.(не більше 6 місяців). 

«Нові мешканці (внутрішньо переміщені особи) Канівської, Бобрицької, Ліплявської, Степанецької громад, які виявили бажання зареєструватися у службі зайнятості, можуть зробити це онлайн, через портал Дія, або особисто, під час відвідування Канівського управління (м. Канів, вул. Шевченка, 49/1). У разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення, ВПО мають право припинити такий трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості відповідну заяву.

Зверніть, будь ласка, увагу, що для того, щоб скористатися деякими послугами, зовсім не обов’язково реєструватися у центрі зайнятості. Переселенці можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень», - йдеться у повідомленні Канівського управління Черкаської філії Черкаського ОЦЗ.

З довідковою інформацією для внутрішньо переміщених осіб можна ознайомитися на порталі Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua. За консультаціями та детальною інформацією про послуги служби зайнятості звертайтеся до фахівців Канівського управління Черкаської філії Черкаського ОЦЗ за адресою: м. Канів, вул. Шевченка, 49/1 або за тел. 093-118-69-12.

  Друк статті