Очікування були тяжкі, але нам вдалося забезпечити проходження опалювального сезону, – Василь Коломієць


Повернутись

Цікаве на цю тему:

У середу, 7 червня ц.р., на засіданні виконавчого комітету директор Канівського комунального підприємства теплових мереж Василь Коломієць звітував  про проведену роботу підприємства за опалювальний сезон 2022-2023 року.

За його словами, попри воєнний стан комунальним підприємством теплових мереж в цілому було забезпечено виконання головного завдання - теплозабезпечення  мешканців міста та  об’єктів соціальної сфери в опалювальний період 2022-2023 р.р. Не дивлячись на помірно-теплу зиму, лімітовану кількість газу, відсутність фінансової підтримки з міського бюджету опалювальний сезон пройшов стабільно.

– Очікування були тяжкі, але нам вдалося забезпечити проходження опалювального сезону, – наголосив Василь Коломієць та додав, що тариф на тепло для населення залишається незмінним з лютого 2019 року.

За його інформацією, впродовж опалювального періоду підприємство реалізувало теплової енергії 32407,782 Гкал на суму 73966,2 тис. грн., для забезпечення цього використано 5142,3 тис. м³ природного газу на суму 47542,2 тис. грн., що менше ніж в попередньому опалювальному сезоні на 226,6 тис. м³, спожито електроенергії на 8236,8 тис. грн., використано води на 76,3 тис. грн.

Не зважаючи  на всі труднощі, за опалювальний період 2022-2023 р.р. Канівське КПТМ сплатило за газ 27,6 млн. грн. Також підприємством повністю погашено борги за газ перед НАК «Нафтогаз України», що реструктуризовані. Крім того у 2023 році було сплачено 1,5 млн. грн. не реструктуризованого боргу за газ.

– Завдяки такій співпраці з НАК «Нафтогаз України» останні роки ми не маємо проблем з отриманням лімітів на газ і своєчасно розпочинаємо та стабільно проходимо опалювальний період, – поінформував присутніх В.Коломієць.

За опалювальний сезон проплата споживачів за надані підприємством послуги складає 87,6%. Станом натепер заборгованість, з наростаючим підсумком, по категоріям споживачів становить:

населення – 17206,6 тис. грн.;

бюджет – 2950,7 тис. грн.;

 госпрозрахункові підприємства – 728,1 тис. грн.

Для виконання інвестиційної програми  за 2022 рік  підприємством всього використано 1558,73 тис. грн. У відповідності до суми використаних коштів, в частині забезпечення матеріалами, профінансовано:

  • Модернізацію будівель та приміщень підприємства Канівського КПТМ із застосуванням енергозберігаючих матеріалів та поліпшення умов праці. Придбані та встановлені в допоміжному приміщенні двері металопластикові, матеріали для облаштування складського приміщення, придбаний ноутбук.

  • Модернізацію соляної станції з переносом бака солі та заміною насосного обладнання на котельні Західного району Канева. Закуплені запірна арматура, ємність та допоміжні матеріали.

  • Модернізацію ділянки теплової мережі на території ДНЗ «Віночок» з заміною сталевих труб та теплоізоляцією трубопроводу поліуретановими сегментами по вул. Успенська (виконання робіт переноситься на 2023 р).

  • Модернізацію ділянки теплової мережі на території Комунального некомерційного підприємства «Канівська багатопрофільна лікарня» з теплоізоляцією трубопроводу поліуретановими сегментами по вул. Успенська (виконання робіт переноситься на 2023 р).

  • Модернізацію ділянки теплової мережі від ТК.Д4 до ТК.Д5 з заміною сталевих труб та теплоізоляцією трубопроводу поліуретановими сегментами по вул. 206 Дивізії (виконання робіт переноситься на 2023 р).

  • Модернізацію теплової мережі в ТК.8.

Не дивлячись на відсутність фінансової підтримки, в рамках підготовки до опалювального сезону 2023-2024 р.р. та виконання інвестиційної програми, підприємство вже закупило матеріалів на 500 тис. грн., також продовжуються роботи по закупівлі труб, запірної арматури та  витратних матеріалів.

Разом з тим Канівське комунальне підприємство теплових мереж в період з 11 по 30 квітня ц.р. виконало гідравлічне випробування теплових мереж центральної котельні та котельні Західного району. В результаті випробування були виявлені ділянки мережі, які не пройшли випробування та потребують ремонту. Для виконання робіт по ліквідації поривів на тепловій мережі потрібна мобілізації трудових, фінансових та технічних ресурсів, особливо в період воєнного стану.

– Зараз ми як ніколи, відчуваємо відповідальність перед громадою міста за початок опалювального сезону і зробимо все, щоб технічно Канівське комунальне підприємство теплових мереж було готове до початку опалювального сезону до 1 жовтня 2023 р., – підкреслив Василь Коломієць.

Також комунальник наголосив на тому, що його хвилює проходження опалювального сезону 2023-2024 рр.

– Мене особисто, як директора підприємства критичної інфраструктури, надзвичайно хвилює проходження наступного опалювального сезону. Всі ми побачили, які можуть бути наслідки обстрілу енергетичної інфраструктури. На даний час, дякуючи допомозі міської ради, маємо два резерви електроживлення від генераторів для котельні Західного району та котельні училища культури. Підприємство має розроблений план заходів у випадку тимчасової відсутності газу, електроенергії. Кожен працівник знає покроковий шлях виконання робіт, щоб не допустити замерзання та пошкодження теплових мереж у випадку надзвичайної ситуації,  – підсумував Василь Коломієць.

 

  Друк статті