Пам'ятати полеглих та шанувати живих: сьогодні в Україні відзначають День Героїв


Повернутись

Щорічно 23 травня українці відзначають неофіційне свято – День Героїв. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх Героїв, які боролися за її суверенітет і незалежність і просто зараз виборюють нашу свободу.

Нагадаємо, історія свята розпочалась ще у далекому 1941 році, коли 23 травня у Кракові відбувся Другий великий собор Організації українських націоналістів (ОУН). Саме у травні пішли з життя лідери та ідеологи націоналістичного руху – Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець. День Героїв встановлено на честь лицарів Київської Русі, українських козаків, січових стрільців, гайдамаків, опришків, воїнів УНР, ОУН-УПА, герої Небесної сотні та російсько-української війни.

До проголошення незалежності України День Героїв відзначали підпільно здебільшого колишні воїни УПА та дисиденти. З 2014 року після початку агресії Росії проти України свято набуває все більшої популярності. Вже другий рік поспіль українці зустрічають це неофіційне свято умовах повномасштабної війни.

Тож нині ми вшановуємо величну спадщину Героїв минулого і непереможний дух тих, хто стоїть на передовій сьогодні. Тримаючи у серцях пам’ять про мужність Героїв України, віддячуємо їм за захист, відвагу, мужність. Пам’ятаємо кожного, хто поклав своє життя за Україну! Слава Героям, що зараз стоять на сторожі нашого суверенітету! Слава Україні!

 

  Друк статті