Уряд затвердив розміри щомісячних виплат військовим, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною


Повернутись

Для реалізації Закону України від 27 липня 2022 року № 2454-ІХ «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян» 20.01.2023 Урядом прийнято постанову № 79 «Деякі  питання призначення і виплати щомісячної грошової виплати деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною». 

Зазначеними нормативно – правовими актами передбачено встановлення щомісячної грошової виплати:

 1)  особам, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України та яким/яких, починаючи з 2014 року:

 -  присвоєно звання Герой України з врученням ордену «Золота Зірка» у розмірі трьох мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць);

6 700,00 x 3 = 20 100,00 грн

 - нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць);

6 700,00 x 2 = 13 400,00 грн

 -  нагороджено орденом «За мужність» трьох ступенів у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць); 

    6 700,00 грн

 -   нагороджено орденом княгині Ольги трьох ступенів у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць).

      6 700,00 грн

     2) членам сімей загиблих (померлих) громадян, із числа зазначених вище осіб, у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць)-6 700,00 грн

До членів сімей, яким встановлюється щомісячна грошова виплата, належать:

 1) батьки, дружина (чоловік) якщо вони:

 – досягли віку, що дає право на призначення пенсії за віком, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058) (незалежно від тривалості страхового стажу);

або

– є особами з інвалідністю

або

– мають право на:

  • пенсію незалежно від віку відповідно  до частини третьої статті 114 Закону № 1058;

  • дострокову пенсію за віком (стаття 115 Закону № 1058);

  • пенсію за віком на пільгових умовах (стаття 114 Закону № 1058);

  • пенсію зі зменшенням пенсійного віку (згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»);

 

2) діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті особи, яка мала особливі заслуги перед Україною), які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.

Дітям, які навчаються за денною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої освіти, а також закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти (у т.ч. в період між завершенням    навчання в одному із зазначених закладів освіти та вступом до іншого закладу освіти або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим, за умови, що такий період не перевищує 4 місяців) щомісячна грошова виплата встановлюється до закінчення закладів освіти, але не більше ніж до досягнення ними 23 років, а дітям-сиротам – до досягнення ними 23 років незалежно від того, чи вони навчаються.

Особливості призначення щомісячної грошової виплати відповідно до постанови № 79

Щомісячна грошова виплата призначається та виплачується з дня звернення за її призначенням (але не раніше 01.01.2023).

Особам, у матеріалах пенсійних справ яких наявні документи, що визначають право на виплату щомісячної грошової виплати, проводиться перерахунок без звернення з 01.01.2023.

Особам, які мають право на призначення щомісячної грошової виплати з 01.01.2023 та звернуться за її призначенням до 01.07.2023, така виплата встановлюється з 01.01.2023.

Звертаємо увагу, що щомісячна грошова виплата призначається незалежно від того, чи перебуває заявник на обліку в органах Пенсійного фонду України як одержувач пенсії (щомісячного довічного грошового утримання).

Щомісячна грошова виплата встановлюється без урахування розміру призначеної пенсії/ щомісячного довічного грошового утримання, в тому числі понад максимально встановлений законодавством розмір. Встановлений особі розмір пенсії обмежується 10 прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність (20 930,00 грн), без урахування щомісячної грошової виплати.

 Виплата встановлюється в розмірі мінімальної заробітної плати на всіх членів сім’ї та ділиться між ними порівну.

Особам, які перебувають на повному державному утриманні у відповідній установі (відповідному закладі), щомісячна грошова виплата виплачується у повному розмірі.

Особам, які одночасно мають право на отримання щомісячної грошової виплати та пенсії відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» чи на підвищення та/або надбавки до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання відповідно до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань», такі виплати проводяться за їх вибором за однією з підстав.

 

 

 

За інформацією відділу обслуговування громадян № 8 (сервісний центр) ГУ ПФУ в Черкаській області

  Друк статті