У Каневі відпочило близько 30 дітей із Красногорівки


Повернутись

З 21 по 27 червня ц.р. Канів приймав особливих гостей. Наше місто відвідали 27 дітей у супроводі 3-х дорослих вчителів, які приїхали з міста Красногорівка Мар’їнського району, що на Донеччині.

Слід нагадати, що місто Красногорівка знаходиться на лінії зіткнення в 7 км.  від Донецька під постійними обстрілами. В цих умовах живуть люди, працюють школи (їх лишилося всього 2, інші пошкоджено обстрілами), тому дуже важливо було подарувати цим дітям мирний відпочинок хоча б на кілька днів, що б вони відчули себе захищеними і бачили, що про них дбають і пам’ятають.

Подія відбулася за сприяння Канівського міського голови Ігоря Ренькаса. Також до організації їх приїзду й відпочинку долучилося дуже багато небайдужих людей не тільки Канева, а й Києва, Переяслава-Хмельницького, Чигирина, адже добрі справи не мають меж.

Найменшому гостю - 7 років, найстаршому - 14, тож ми намагалися зробити програму їхнього перебування у місті цікавою і різноманітною, максимально пізнавальною.

Перша зустріч відбулася в Києві. Протягом дня діти гуляли містом, ознайомлюючись з видатними історичними, а також цікавими для дітей місцями. Вони відвідали музей історії Золотоверхого Михайлівського собору, де наша стародавня історія зустрічається з новітньою…

По приїзді в Канів гостей також чекала насичена програма. Вони познайомилися з сучасним містом Канів та його сивою історичною давниною, відвідали Чернечу гору, вклонилися Т.Шевченку, слова якого лунають через століття і досі є пророчою сучасністю нашого життя.

Також юні красногорівці пройшли справжньою туристичною стежкою Канівського природного заповідника, де їх вразила краса нашого краю і вони пізнали багато цікавого про місцеву флору й фауну. На Монастирку, в старовинній українській Козацькій церкві діти отримали від отця Сергія настанови, благословення й ікони Святого Миколая, почули історію стародавнього Монастирка, славетних гетьманів, що знайшли останню пристань під Чернечою горою.

Упродовж цих днів Канівська школа №3 радо приймала дітлахів на проживання, а школа №4 організувала для гостей цікаве дозвілля. Сподіваємося, що це дасть змогу зародити довготривалі стосунки між місцевими школами та гостями з Красногорівки, таким чином, щоб Схід нашої країни став ближчим.

Окрім того, в рамках запланованих заходів, діти відвідали з екскурсіями Переяслав-Хмельницький, Чигирин, Суботів, ознайомилися з нашою славетною історією щодо утворення державності в Україні за часів Б.Хмельницького.

Дітям вистачило часу і на забавки. Відпочиваючи у дитячому літньому таборі «Сонце над Дніпром», вони рибалили, грали в ігри-рухавки, ходили на байдарках, стріляли з луку, випробовували себе висотою, проходили майстер-класи з малювання (що провела наша знана майстриня Г.Морозова – картина, на згадку, поїде до Красногорівської школи) і плетіння браслетів-оберігів (що провів А.Рожков – кожен отримав свій браслет), купалися та засмагали на Дніпрі. Наостанок – дітям в таборі влаштували концерт.

Насичений чисельними екскурсіями і подіями тиждень промайнув швидко.  Наостанок у дітей відбулася зустріч із Канівським міським головою Ігорем Ренькасом. Під час спілкування очільник міста пригадав своє перше враження від Канева та зауважив, що кожен українець бодай раз у житті має відвідати Тарасову гору і місто Канів.

На зустрічі також були присутні й ті, хто долучився до організації приїзду і активного відпочинку дітлахів - це працівники структурних підрозділів виконавчого комітету, депутати різних рівнів, волонтери, громадські організації, підприємці. На завершення діти отримали подарунки від організаторів поїздки – солодощі, шкільне приладдя та «Кобзарі» Тараса Шевченка. Однак, головне, що діти заберуть із собою гарні спогади, емоції і розуміння, що Україна багата на добрих, щирих людей, яким не байдужа їх доля.

Всі ми бажаємо скорішого миру, що б у нас в країні зникло поняття «зона зіткнення», «зона АТО», що б перестали гинути люди… і всі ми могли вільно пересуватися Україною в її законних межах. Але поки що є багато міст і містечок, про які ми чуємо зі свідчень АТО - Красногорівка, Авдіївка, Мар’їнка, Щастя, Трьохізбенка, Широкіно, Станиця-Луганська та багато інших, що потерпають від війни, де небезпека усюди - та це Україна і найбільше страждають саме діти, дієве цьому підтвердження, що вони мовчать «про війну». Дуже сподіваємось, що зусиллями всіх небайдужих людей, ми зможемо запрошувати до своїх мирних міст цих дітей, а надалі, це стане гарною традицією. Віримо, що колись вони запросять нас в свої, вже мирні міста.

 

Ірина Рожкова

  Друк статті