Сьогодні Україна відзначає 31 річницю Всеукраїнського референдуму щодо незалежності


Повернутись

Нині в Україні відзначають 31-шу річницю Всеукраїнського референдуму щодо незалежності України, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою.

Нагадаємо, Всеукраїнський референдум щодо незалежності України відбувся 1 грудня 1991 року.

«Не підтримати незалежність означає підтримати залежність», – таким був головний аргумент тих, хто бачив майбутнє своєї батьківщини тільки у незалежному статусі.
1 грудня 1991 року 90,92% виборців дали ствердну відповідь на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19% громадян, у Севастополі – 57,07%, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях волю до власної держави виявили понад 80% громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях «за» проголосували більш як 95% громадян.
 
 

Втретє за 350 років нашої героїчної і водночас трагічної історії – від Визвольної війни середини ХVІІ століття – Україна здобула самостійність.

Зараз, наші герої продовжують боротися за цінності, які символізує наш стяг - за суверенітет країни, незалежність держави та єдність нації.

Молимося за кожного з наших воїнів, які гордо та мужньо дають відсіч ворогу, який ступив на землю де майорить синьо-жовтий стяг.

Пам'ятаймо, що лише разом ми незламні. Віримо, що скоро здобудемо Перемогу та піднімемо державний прапор над незалежною Україною!

  Друк статті