15 травня - День пам'яті жертв політичних репресій


Повернутись

В Україні сьогодні, 15 травня, відзначають День пам'яті жертв політичних репресій. З 2007 року цей день традиційно відзначається у третю неділю травня.

Сьогодні ми вшановуємо пам'ять всіх загиблих, закатованих, зневолених у концтаборах, засланих на чужі землі безжальною репресивною радянською системою. Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Через терор і репресії пройшли практично усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян.
Втім і нині, в умовах триваючої з 2014 року відкритої агресії рф проти України, ця пам'ятна дата є дуже болючою та знаковою.Так само, як і сторіччя тому, росія застосовує репресії до українців в окупованих Криму, Донбасі, а також на територіях, де нині тривають бойові дії. Створює фільтраційні табори, депортує та незаконно тримає у тюрмах сотні мирних українських людей та політв'язнів. Віримо, що всі вони незабаром повернуться додому, до своїх рідних, у свою незламну Україну.

Пам'ятаємо та відаємо шану усім борцям з тоталітаризмом, та продовжуємо боротьбу, щоб такі прояви терористичного правління як, голодомори, депортації і політичні переслідування ніколи не повторилися!

  Друк статті