Чинне законодавство забороняє на березі Дніпра в Каневі облаштовувати пляжі


Повернутись

Цікаве на цю тему:

Офіційних місць відпочинку (пляжів) на водних об’єктах міста Канева не визначено.

Швидка течія (0,65-1,4 м/с), різкі зміни рівнів води (1,0-1,5 м) в р.Дніпро від роботи Канівської ГЕС не дозволяють облаштовувати пляжі та місця відпочинку на воді у відповідності до вимог наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.12.2001 №272, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.02.2002 №95/6383 «Про затвердження Порядку охорони життя людей на водних об’єктах України», із змінами внесеними наказом МНС України від 24.09.2012 №1214, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 16.10.2012 №1739/22051.

Відповідно до зазначених наказів, при влаштуванні пляжу та місця масового відпочинку людей потрібно щоб, в першу чергу, були дотримані  вимоги:

глибина води в зоні водного об’єкта, що прилягає до пляжу і відведена для купання повинна бути в межах 1,5 – 1,75 м;

ширина зони водного об’єкта, відведеної для купання, не повинна перевищувати 50 м від берега; 

швидкість течії не повинна перевищувати 0,5 м/с;

дно акваторії має бути рівне, щільне, з пологим спуском без уступів, піщане, вільне від баговиння, водоростей, очищене від корчів та ін.

Місця, де населення міста виходить до водойми на відпочинок стихійні, не узаконені тому, що не відповідають вимогам зазначених законодавчих актів.

З метою недопущення нещасних випадків на воді, розпорядженням міського голови від 27.02.2017 №66-р затверджені заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах міста. Рішенням міської ради від 30.07.2015 №21-26 затверджена «Програма організації рятування людей на водних об’єктах м. Канева на 2015-2020 роки». Відповідно до Програми укладено договір з обласною комунальною водолазно-рятувальною службою обласної ради для проведення рятувально-пошукових робіт на водних об’єктах міста. Сума щорічних асигнувань на проведення рятувальних заходів складає 13,0 тис. грн.

На засіданнях комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Канівської міської ради постійно проводиться аналіз загибелі людей на воді та затверджуються заходи з метою недопущення нещасних випадків.

Через засоби масової інформації населення міста інформується про поводження на воді під час відпочинку  чи рибальства.

В освітніх закладах міста серед дітей проводиться роз’яснювальна робота щодо правил поведінки на воді та правила безпеки під час купання. Управлінню містобудування та архітектури виконавчого комітету Канівської міської ради дані доручення, при  затвердженні Генерального плану міста, визначити місця для масового відпочинку людей на воді з метою організації міських пляжів та рятувальних постів.

За п’ять років на водних об’єктах міста  загинуло вісім осіб. Основна із причин загибелі людей на воді - нехтування правил безпеки під час відпочинку.

Вкотре застерігаємо! Купайтеся з дотриманням дисципліни та правил безпеки. Не купайтеся в нетверезому стані це – небезпечно для життя, не стрибайте у воду вниз головою у незнайомому місці, особливо з міського приплаву, де категорично заборонено купатися.

Особливу увагу зверніть на дітей, не залишайте їх без нагляду. Глибина, яка була допустима для купання дітей за годину може змінитися і стати загрозою для їх життя.

Навчіть дітей плавати – це життєво необхідно. Громадяни, будьте обережні! Бережіть своє життя, запобігайте нещасним випадкам на воді!

 

Інформує відділ з питань надзвичайних ситуацій

та цивільного захисту населення виконавчого

комітету Канівської міської ради

  Друк статті