Не допомагайте ворогу: про що категорично заборонено писати у соцмережах під час війни


Повернутись

Нині українці активно користуються соціальними мережами. І не дивно, адже саме там, особливо у воєнний час, можна отримати всю оперативну інформацію. Втім не варто забувати, що наш супротивник веде боротьбу й на інформаційному фронті. Тому Міноборони та Мінцифри дали поради, що не варто публікувати у соціальних мережах, аби не нашкодити українській армії.

Не можна публікувати фото та відео з розпізнавальними знаками ˗ таблички з назвами вулиць, номерів будинків, великих магазинів та супермаркетів, заводів та підприємств.

Не повідомляйте номери шкіл, лікарень, дитячих садків, або інших об'єктів.

Ні в якому разі не виходьте під час сигналу повітряної тривоги з укриттів. Не підходьте до вікон, не виходьте на балкони, щоб зробити фото або відео.

Не можна публікувати кадри роботи української ППО. Таку роботу можна визначити по характерному вибуху в повітрі та феєрверку.

Пам'ятайте, що ефективна повітряна оборона – це коли ворог про це не знає і не має уявлення про те, звідки може прилетіти. Всі публікації фото і відео з вильотами або попаданням ракет демаскують системи ППО.

Не вказуйте точну адресу, координати, докладний опис місця. Така інформація допомагає окупантам координувати свої дії.

Якщо ви стали випадковим очевидцем і хочете повідомити про подію, то дайте назву населеного пункту, де вона сталася. Не прикріплюйте фото або відео. Так ви фактично коригуєте ворога в режимі онлайн.

Також не можна публікувати:

Будь-яку інформацію (фото, відео, текст) про переміщення або дислокацію українських захисників.

Не можна фотографувати військові частини, пункти територіальної оборони, блокпости, укріплення.

Не фотографуйте важливі об'єкти інфраструктури, не знімайте їх на відео в реальному часі.

Не публікуйте неперевірену інформацію про загиблих, постраждалих, зниклих.

Не робіть перепости фейкових повідомлень про відключення зв'язку, необхідності змінювати налаштування телефону, вступу в різні групи. Перевірте цю інформацію в офіційних джерелах ˗ сторінки СБУ, Центру протидії дезінформації, сторінки ЗСУ.

Не розміщуйте неперевірені пости про допомогу, збір коштів. Збір може бути неактуальним (наприклад, його закрили кілька годин тому). Так ви витратите час того, хто захоче допомогти та того, кому допомога була потрібна.

Давайте дотримуватися цих рекомендацій та бути свідомими! Адже одне необережне фото чи відео може призвести до жахливих наслідків.

Додамо, якщо ви стали свідками фіксації подібних фактів, подій чи поширення їх соцмережах необхідно звернутися до правоохоронних органів або в тероборону (097 072 39 89).

  Друк статті