Зв'язок стане більш надійним: в Україні запускають національний роумінг


Повернутись

Найбільші мобільні оператори України разом з урядом запускають послугу національного роумінгу, який дозволить перемикатися між мережами в разі проблем зі зв’язком.

Тестовий національний роумінг запускають оператори Vodafone, Київстар та lifecell спільно з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України, Міністерством цифрової трансформації, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.

"Це означає, що абоненти можуть переключатися на мережу інших операторів, якщо немає можливості використовувати сигнал свого мобільного оператора. В умовах військової агресії мобільні оператори та Міністерство цифрової трансформації, ДССЗЗІ, НКЕК України і "Телас" об'єднали свої зусилля, щоб забезпечити безперервність послуг зв'язку для своїх абонентів", - йдеться у спільному повідомленні установ, поширеному у понеділок.

Як підключитись до мережі іншого оператора?

Всі пункти обов'язкові:

- Відключити автовибір мережі

на Android: Налаштування – Мобільна мережа (чи Підключення) – Оператор

на iOS: Параметри – Стільникові дані – Вибір мережі.

- Знайти й вибрати доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи LIFECELL

- Якщо зареєструватися не вдалось, спробувати ще раз або вибрати іншу мережу

- Перевірити можливість вихідного дзвінка, SMS.

Раз на день намагайтеся повернутись (підключитись) до мережі свого оператора. Вручну або увімкнувши автовибір мережі.Тарифікація зберігається відповідно до тарифного плану вашого оператора.

Нагадаємо, раніше Держспецзв’язку повідомляла, що абоненти у яких не достатньо коштів на рахунку зможуть продовжувати користуватися послугами зв’язку. Така опція доступна на час війни.

  Друк статті