Як діяти у разі виявлення кібератаки або кіберінциденту


Повернутись

Заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації (CDTO) Сергій Сверчков повідомляє про посилення кібернетичної захищеності.

Тож при виявленні кібератаки або кіберінциденту необхідно:

1. Невідкладно (не пізніше 30 хвилин) з моменту виявлення, інформувати Національний координаційний центр кібербезпеки на report@ncscc.gov.ua про виявлену кібератаку або кіберінцидент, що потенційно може мати критичні наслідки для кібербезпеки держави із зазначенням об'єкта кібератаки (кіберінциденту), часу її здійснення та іншої наявної інформації.

2. Невідкладно повідомити Урядову команду реагування на кіберінциденти про виявлену кібератаку або кіберінцидент на https://cert.gov.ua/ (тел. +38 (044) 281-88-25)

3. Протягом 12 годин після виявлення такої кібератаки/кіберінцидента у встановленому порядку надавати Національному координаційному центру технічну інформацію (індикатори компрометації, тип атаки, особливості механізму реалізації тощо), а також інформацію щодо можливого джерела, потенційних наслідків, додаткових обставин, вжитих та запланованих заходів реагування.

4. При підозрі у виявленні кібератаки або кіберінциденту, повідомте Департамент Кіберполіції за тел.: 0800-505-170, після з'єднання: 10-86; 047-252-0926; 063-634-1357, або за формою https://ticket.cyberpolice.gov.ua/

Із Загальними рекомендаціями щодо забезпечення інформаційної безпеки можна ознайомитись за посиланням.

  Друк статті