СБУ попереджає: «анонімних терористів» притягнуть до відповідальності


Повернутись

Управління Служби безпеки України в Черкаській області повідомляє про активізацію проявів анонімних повідомлень щодо мінування об’єктів освітньої, торгівельної та інших соціально-важливих сфер.

Зокрема, незважаючи на певне зменшення загальної кількості таких повідомлень у минулі роки (у 2019 – 40, у 2020 – 21, у 2021 – 14), спосіб їх вчинення на початку 2022 може говорити, що вони у подальшому будуть лише збільшуватись. За результатами вивчення часових проміжків та характеру повідомлень, такі прояви на початку цього року схожі на ті, що відбувались у 2019 році, коли «мінувалася» значна кількість закладів, у т.ч. в декількох містах України. Прогнозується, що у 2022 році залишаться актуальними загрози анонімних повідомлень про мінування (завідома неправдиві) великої кількості громадських об’єктів та місць масового скупчення людей.

У відомстві нагадують, що за неправдиві повідомлення про мінування передбачена кримінальна відповідальність:

  • за статтею про «завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності» – позбавлення волі від двох до шести років, за повторний такий дзвінок від чотирьох до восьми років;

  • за статтею про «терористичний акт» – у разі загрози вибухів або інших дій, що створять небезпеку для життя та здоров’я людей чи інші тяжкі наслідки – від п’яти до 10 років з конфіскацією майна, за повторне правопорушення – від семи до 12 років з конфіскацією майна.

Додамо, 14 січня ц.р. у Службі безпеки України заявили, що неправдиві повідомлення про мінування є «поширеним інструментом в умовах гібридної агресії, котру Російська Федерація веде проти України».

  Друк статті