Олександр Архипов: підняття тарифу на водопостачання та водовідведення – вимушений крок


Повернутись

Цікаве на цю тему:

У четвер, 20 січня ц.р., відбулося засідання комісії по вивченню питання коригування діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Адже ця проблема досить гостро постала не лише перед канівським водоканалом, а й перед водоканалами всієї України.

Як зазначає директор КП «Управління водопровідно каналізаційного господарства» Олександр Архипов, коригування діючих тарифів буде проводиться по 3 складових: витрати на електроенергію; витрати на оплату праці (заробітна плата) та відрахування до державних цільових фондів (ЄСВ).

– Діючі тарифи на водопостачання та водовідведення були прийняті виконавчим комітетом Канівської міської ради у кінці 2020 року. Протягом 2021 року двічі відбулося підвищення рівня прожиткового мінімуму для працездатного населення, а з вересня – ще й значне підвищення вартості електроенергії, – наголошує Олександр Архипов. – Загалом збільшення вартості постачання електричної енергії відповідно до результатів проведених нашим підприємством відкритих торгів на закупівлю електроенергії на 2022 рік склало 80,2%.

Також директор КП «Управління ВКГ» підкреслив, що всі комунальні підприємства повинні дотримуватись умов Галузевої угоди, в якій чітко прописано, що розмір заробітної плати працівників на пряму залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Загалом сумарний тариф на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для населення та бюджетних установ становитиме 51 грн/м3, що на 8,16 грн більше у порівнянні з нині діючим.

– Збільшення розміру тарифу – це непопулярне рішення, проте ми вимушені його підтримати для того, щоб наше комунальне підприємство не заводити у борги та дати йому можливість нормально працювати, – зазначила заступник Канівського міського голови Галина Москаленко.

Для порівняння, сумарний тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення затверджений станом на 1 січня ц.р.:

  • у Городищі – 77,33 грн/м3;

  • у Тальному – 75,39 грн/м3;

  • у Звенигородці – 72,59 грн/м3;

  • у Ватутіно – 67,67 грн/м3;

  • у Жашкові – 67,60 грн/м3;

  • у с-щі Пальміра – 61,68 грн/м3;

  • в Умані – 57,50 грн/м3;

  • у Чорнобаї – 53,67 грн/м3.

У Смілі теж ближчим часом заплановане підняття відповідного тарифу до 84,17 грн/м3.

Слід додати, що проєкт рішення про підвищення тарифу на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення буде винесено на чергове засідання виконавчого комітету Канівської міської ради, у середу, 26 січня ц.р.

  Друк статті