«Вони вистояли – не вистояв бетон», — сьогодні в Україні День пам’яті захисників Донецького аеропорту


Повернутись

У ці січневі дні ми згадуємо подвиг українських «кіборгів», які тримали оборону Донецького аеропорту 242 дні. Наші незламні воїни неймовірною витривалістю та здатністю вистояти в нелюдських умовах показали всім, що боротися за свою землю потрібно до кінця. 

Загалом за весь період боїв за цей стратегічний об’єкт, з вересня 2014 року до січня 2015-го, загинуло 109 воїнів Збройних Сил. Із Донецького летовища не повернувся й житель Канева, боєць 90-го окремого аеромобільного батальйону, депутат Черкаської обласної ради та батько трьох дітей Анатолій Чупилка.

Анатолій Чупилка, позивний «Свобода» і «Воля», народився 27 вересня 1974 р. у Каневі.  Закінчивши у 1991 р. Канівську середню школу №6, вступив до Київського політехнічного інституту. З 1996 по 1998 р. проходив службу у повітряно-десантних військах.

Під час Революції Гідності у 2013-2014 рр. був активним її учасником, як у Каневі так і Києві. Влітку 2014 р. Анатолій Чупилка став до лав 90-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї аеромобільної бригади, де й отримав позивні «Свобода» і «Воля». Вже 5 листопада 2014 р. його підрозділ вирушив у зону бойових дій, де воював у Пісках, Водяному, Опитному та у самому ДАПі.

Загинув Анатолій Чупилка 20 січня 2015 р. в районі Донецького аеропорту під час прориву десантників для порятунку поранених побратимів. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня та нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту».

Щороку у Каневі до дня народження Анатолія Чупилки проводиться легкоатлетичний забіг. Меморіальну дошку на честь «кіборга» розміщено на фасаді школи №6, де він навчався. Також засновано премію Анатолія Чупилки «Кращому захисникові інтересів канівців».

  Друк статті