Без пластикових пакетів: з 10 грудня в Україні діятиме перший етап обмежень на їх обіг


Повернутись

Зокрема, у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Окрім, біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса і продуктів із них, сипучих продуктів та льоду. До порушників цієї вимоги застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції, йдеться у повідомленні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Заборона не торкнеться біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипких продуктів та льоду. Наступним кроком для України має стати обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання.

- Використання пластикових пакетів стане виваженішим, а українці поступово звикнуть купувати пакети лише за реальною потребою… Практика, яка зараз вводиться в Україні, не нова. За аналогічними правилами живуть європейці, подібні обмеження встановили десятки країн світу…" – зазначає в.о. міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Нагадаємо, в червні цього року Верховна Рада ухвалила закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України, який вступає в дію вже з 10 грудня 2021 року.

 

  Друк статті