Канівські депутати відчули себе, як колеги з Верховної Ради


Повернутись

Чергова сесія Канівської міської ради, що відбулася 25 листопада ц.р., розпочалася для депутатів дещо незвично. Замість поіменного голосування ˗ у кожного в руках спеціальний пульт для електронного голосування з кнопками: «За», «Проти», «Утримався».

Перед початком сесії кожен з народних обранців отримав новенький персональний пульт. Після цього присутній у залі постачальник обладнання, директор фірми «Візуальні технології» Юрій Полонський, розповів як правильно користуватися новим обладнанням та провів навчання. Депутати кілька разів «покнопкодавили» у тестовому режимі. На голосування було відведено всього 10 секунд. Поіменні результати можна було побачити відразу на проекторі, який встановлений у сесійній залі. Відтак, суттєвих проблем, окрім організаційних моментів, у використанні системи не виникало.

Таким чином, голосування у Канівській міськраді проходитиме відкрито і прозоро для громадськості: депутати натискають на пульті  кнопки, а результати поіменного голосування одразу відображаються на  великому моніторі.

— Як на мене, така система поіменного голосування є дуже зручною, — зазначає головний спеціаліст секретаріату Канівської міської ради Марина Квітко. – Якщо раніше після голосування лічильна комісія «вручну» підраховувала всі «за» і «проти», секретаріат в свою чергу формував звіти, то тепер завдяки сучасному обладнанню всі ці дії виконуватимуться в автоматичному режимі.

Додамо, новий апаратно-інформаційний комплекс для здійснення електронного голосування, орієнтовною вартістю близько 100 тис. грн., було придбано за кошти міського бюджету.

  Друк статті