В Україні змінюються правила дорожнього руху – з’являться нові знаки та розмітки


Повернутись

Нові правила дорожнього руху почнуть діяти відсьогодні, 1 листопада ц.р. Зауважимо, оновлення досить масштабні, адже вони охоплюють майже всі аспекти ПДР: змінюються знаки, розмітка, обмеження швидкості та класифікація доріг.

Велика частина змін пов'язана з рухом велосипедистів:

- дається нове визначення велосипедної доріжки;

- вперше вводяться поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду;

 - детально регламентується, як повинні переміщатися велосипедисти, вказані їх права та обов'язки;

- регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.

Також з'являться нові дорожні знаки: житлової зони, пішохідної доріжки, початку населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборони руху транспортних засобів та інші.

 

Вводиться нова розмітка для позначення «лежачого поліцейського», виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв'язки, перед виходами з території шкіл, яка вказує місце концентрації ДТП, для позначення виділених місць паркування уздовж доріг тощо. До чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона.

У ПДР змінено вимоги щодо крайової дорожньої розмітки у відповідності до положень ДСТУ 2587:2021, де крайової є лише розмітка 1.2, яка в залежності від дозволеної швидкості руху може бути різної ширини.

Ознайомитися детальніше з  новим документом, затвердженим урядом можна за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-pravil-dorozhnogo-ruhu-i290921-1091.

 

  Друк статті