Слова мають значення: в Україні з’явився «Довідник безбар'єрності»


Повернутись

У відкритому доступі з’явилася електронна версія «Довідника безбар’єрності». Проект покликаний зафіксувати нові норми безбар’єрної мови та стати гідом з коректного спілкування. Довідник презентовано Першою леді України Оленою Зеленською. Він має відкритий код, що дозволяє доповнювати його власноруч у режимі реального часу.

Над посібником, де зібрані «Правила безбар’єрної мови», складові безбар’єрності, словник, правила мови та «Безбар’єрний календар», працювали правозахисники, психологи, батьки дітей з інвалідністю, українські та міжнародні експерти.

Доступний «Довідник безбар’єрності» за посиланням: https://bf.in.ua/

Передбачається, що електронний проект надасть можливості використання коректної лексики у щоденній роботі. Також буде видана друкована версія «Довідника безбар’єрності» з елементами шрифту Брайля. Вихід видання заплановано на березень 2022 року.

Нагадаємо, з нинішнього року органи державної та місцевої влади України будуватимуть свою роботу на засадах безбар’єрності. Це передбачає ухвалена Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору.

 

  Друк статті