Поради ветеранам АТО/ООС на шляху побудови цивільної кар’єри


Повернутись

Цікаве на цю тему:

Черкаський обласний центр зайнятості пропонує добірку порад від експертів та фахівців служби зайнятості щодо ефективної побудови цивільної кар’єри для ветеранів АТО/ООС.

Рекомендації для успішного проходження співбесіди з роботодавцем:

Співбесіда повинна бути перемовинами, а не допитом.

- Будь добре підготовлений. Підготовлених пошукачів, які знають для чого прийшли на співбесіду, – вкрай мало. Ретельно вивчи інформацію про роботодавця перед співбесідою. Став запитання, підготуй їх завчасно у своєму нотатнику та не бійся підглядати у нього під час розмови з роботодавцем.

- Говори коротко і по суті, без зайвих слів. Відповідай на питання керуючись за схемою: ситуація – твої дії – результат.

- Уважно слухай. Зазвичай роботодавець розповідає про ті проблеми, які в нього є. Треба тільки почути це.

- Говори про свої сильні сторони впевнено, а ті, які важливі роботодавцеві – підкріплюй прикладами зі свого досвіду професійного, військового, життєвого або навчального. Не соромся, скромність тут буде зайвою.

- Будь чесним на співбесіді. Якщо є щось, що ти не плануєш використовувати у своїй роботі – просто не згадуй про це.

- Про досвід військової служби: варто спочатку опрацювати та зрозуміти його цінність у своєму професійному шляху. Завжди май напоготові кілька прикладів навичок, які ти можеш застосувати і в цивільній професії та проілюструй їх зрозумілими для роботодавця прикладами.

- Зарплату обговорювати варто наприкінці. Спочатку дізнайся, яка проблема у роботодавця, потім розповідай, як саме ти можеш її вирішити та скільки це буде коштувати роботодавцеві. Другий варіант: уважно слухай об’єм обов’язків, тільки після цього кроку вирішуй, за яку суму ти готовий цей об’єм виконувати.

- Обговорюй умови праці. Пропонуй свої варіанти (з дому, неповний робочий день, не весь тиждень…), якщо тебе не задовольняє сума, а роботодавець не в змозі платити стільки, як ти хочеш.

Якщо співбесіда відбувається безпосередньо з потенційним керівником, не прогав можливості поставити такі запитання:

  • Що буде входити до моїх обов’язків?

  • З якими підрозділами мені потрібно буде взаємодіяти?

  • Які завдання стоятимуть переді мною на найближчий рік? (пів року)?

  • Як буде оцінюватися моя робота?

Зовсім не обов’язково ставити всі запитання. Дивися по ситуації. Можливо, якесь слід викреслити або придумати своє. Відштовхуйся від специфіки професії.

 

Сектор інформаційної роботи ОЦЗ

  Друк статті