Про готовність Багатопрофільної лікарні до відновлення роботи «ковідного» госпіталю доповіла Віра Шапошник


Повернутись

Відповідну інформацію заслухали депутати Канівської міської ради в ході чергового засідання сесії, 23 вересня ц.р.

Слід зазначити, відповідно до наказу Управління охорони здоров’я від 03.06.2021 №696 «Про Перелік базових (опорних) закладів охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2» станом на сьогодні Канівська багатопрофільна лікарня не надає медичну допомогу хворим на COVID-19.

– Проте, у разі погіршення епідеміологічної ситуації наш заклад зможе перепрофілюватися в «ковідний» госпіталь, – зауважила Віра Шапошник. Та додала, що на сьогодні Канівську багатопрофільну лікарню забезпечено централізованою подачею кисню з кріоциліндру (рідкий кисень) та встановлено балонну рампу, що забезпечує киснем 11 точок у відділенні реанімації.

Також станом на сьогодні медичний заклад має на «озброєнні» 6 апаратів штучної вентиляції легенів та 100 кисневих концентраторів. Від Благодійного фонду «100% за життя» було отримано кисневу станцію, яка може забезпечити киснем 20 хворих на добу.

Зважаючи на погіршення епідеміологічної ситуації Віра Шапошник зауважила, що за умови повної завантаженості ліжок «ковідними» хворими наявних медикаментів для лікування пацієнтів вистачить на 2 тижні, а засобів індивідуального захисту та деззасобів – на 1 місяць.

Враховуючи нові вимоги до укладання договору з НСЗУ по 31 пакету «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2» необхідно забезпечити централізованою подачею кисню 80% ліжкового фонду.

Нагадаємо, відповідно до наказу УОЗ ЧОДА №1090 від 10.08.2021 до закладів першої та другої хвилі віднесено наступні заклади:

  • «перша хвиля» – Уманська центральна районна лікарня, Смілянська міська лікарня, Черкаська міська інфекційна лікарня, Перша Черкаська міська лікарня, Золотоніська районна багатопрофільна лікарня, Корсунь-Шевченківська багатопрофільна лікарня;

  • «друга хвиля» – Черкаська центральна районна лікарня, Уманська центральна міська лікарня.

  Друк статті