Після літніх канікул члени Центру допомоги учасникам АТО/ООС зібралися на чергове засідання


Повернутись

Цікаве на цю тему:

Менше місяця залишилося до святкування Дня захисника та захисниць України. Тому, одним із перших питань, яке розглядалося на засіданні Центру допомоги учасникам АТО/ООС, у вівторок 14 вересня, було внесення пропозицій щодо заходів, які заплановано провести до цього свята.

Представник від ветеранів АТО/ООС Микола Порожній вніс пропозицію від ГО «Спілка учасників АТО «Нескорені» провести марш в пам’ять про загиблих воїнів АТО/ООС, що проходитиме від площі Соборної до пам’ятного знаку захисникам України на площі Шевченка (біля каплички).

Також було запропоновано провести опитування серед учасників та ветеранів АТО/ООС щодо можливих пропозицій відзначення цього дня в Канівській громаді, для включення їх в програму святкування.

Представник Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Антон Атаманюк доповів про стан медичного забезпечення, адаптації та психологічної реабілітації учасників АТО/ООС нашої громади станом на 14 вересня поточного року.

– На сьогодні реєстрація учасників АТО/ООС в Канівському Центрі ПМСД здійснюється черес систему «єдине вікно». В нашому медичному закладі є одна особа, яка пройшла відповідне навчання для надання послуг з лікувальної фізкультури та відновно-реабілітаційного лікування, – розповів А. Атаманюк.

Та додав, що лікарі Канівського Центру ПМСД виписують рецепти на медичні засоби та препарати для забезпечення лікування учасників та ветеранів АТО/ООС на пільговій основі. Слід додати, що отримати відповідні препарати за програмою «Доступні ліки» можна і в аптеці №174, що знаходиться за адресою: м. Канів, вул. Олега Кошового, 2.

Наступним питанням, яке розглядалося в ході засідання, було обговорення надання медичних послуг з планового лікування зубів для учасників АТО/ООС Канівської громади. Як зазначив заступник головного лікаря Канівської багатопрофільної лікарні Володимир Силіцький, кожен з відповідної категорії може звернутися за такою послугою до лікаря-стоматолога Ілони Кузьменко, яка веде прийом за адресою: м. Канів, вул. Героїв Дніпра, 1 (стоматологічне відділення багатопрофільної лікарні). Та наголосив, що при пред’явленні посвідчення учасника бойових дій, ці послуги надаються безкоштовно.

Далі співголова Центру надання допомоги учасникам АТО/ООС Тетяна Жівотова розповіла присутнім про необхідність посилення роз’яснювальної та інформативної роботи з учасниками бойових дій і ветеранами щодо необхідності вакцинації від COVID-19. Зробити щеплення ті, хто ще цього не зробив, можуть у Центрі вакцинації Канівського ЦПМСД, з графіком роботи якого та наявними вакцинами можна ознайомитися на сторінках у Facebook або зателефонувавши за номером +38(063) 365-24-08.

Начальник управління соціального захисту населення Анатолій Пилипенко повідомив, що станом на 1 вересня поточного року на обліку перебуває 323 учасники АТО/ООС. Робота щодо їх соціального захисту проводилась за наступними напрямками:

  • професійна адаптація – 1 учасник бойових дій вже отримав первинну професійну підготовку за професією «Водій транспортних засобів», ще 2 проходять навчання;

  • санаторно-курортне лікування – укладено 4 договори з санаторіями «Мошногір’я» (черкаська область), «Золота нива» (м. Скадовськ), «Дніпро-Бескид» та «Женева (м. Трускавець);

  • психологічна реабілітація була надана одному учаснику АТО/ООС із числа осіб з інвалідністю внаслідок війни 2 групи. Ще 1 учасник бойових дій разом із дружиною пройшли реабілітацію в санаторії «Ірбіс» (м. Скадовськ).

За вказаний період 179 учасників АТО/ООС звернулися до управління соціального захисту населення із заявами щодо виплати разової грошової допомоги до 5 травня. Анатолій Пилипенко наголосив, що ще 32 особи не звернулися до управління та не скористалися такою виплатою.

Під час засідання, окрім зазначених питань, розглядалися й інші, вирішенням яких члени Центру допомоги учасникам АТО/ООС будуть займатися надалі.

Директор Канівського міського центру соціальних служб Валентина Яворська подякувала всім за активну участь у засіданні та анонсувала, що наступне засідання Центру планується на 19 жовтня ц.р.

  Друк статті