Компенсація єдиного соціального внеску роботодавцям: порядок та умови отримання


Повернутись

Зростання мінімальної заробітної плати, а відтак, і суми єдиного внеску, який має сплачувати роботодавець за найманого працівника, підвищує зацікавленість у користуванні компенсаційними механізмами, які пропонує держава для сумлінних роботодавців. Одним з таких механізмів є відшкодування  роботодавцю фактичних витрат на сплату єдиного внеску за працівника.

На отримання компенсації, відшкодування фактичних витрат нарахованого ЄСВ, мають право роботодавці, які працевлаштовують на строк не менше ніж 2 роки безробітних, направлених службою зайнятості, на нові робочі місця, створені у пріоритетних видах економічної діяльності. Компенсація виплачується протягом 12 місяців з дня працевлаштування. Кількість осіб, за яких роботодавець має право отримувати компенсацію, не обмежена.

Законом «Про зайнятість населення» передбачені пільги зі сплати ЄСВ у вигляді компенсації витрат на сплату цього внеску у розмірі від 50% до 100%.

Відповідно до частини 3 ст. 24 Закону передбачено компенсацію 50% фактичних витрат зі сплати ЄСВ роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і протягом цього періоду щомісяця виплачував працівникові зарплату в розмірі не менше 3-х мінімальних зарплат.

У ст. 26 Закону передбачено компенсацію у розмірі 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ для роботодавці, які працевлаштовують на строк не менше 2-х років соціально незахищених громадян (які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці), направлених центром зайнятості. Строк виплати компенсації — протягом 12 місяців із моменту працевлаштування безробітного. У разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, з ініціативи роботодавця або за згодою сторін (зверніть увагу — йдеться саме про згоду сторін, а не за власним бажанням працівника) до закінчення 2-річного строку сума виплачених коштів повертається в повному обсязі до бюджету відповідного фонду або на його робоче місце за направленням центру зайнятості працевлаштовується інший зареєстрований безробітний.

Компенсацію у розмірі 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ відповідно до частини 2 ст.27 Закону передбачено і суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують на строк не менше 2-х років безробітних, направлених центром зайнятості, на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності. Строк виплати компенсації — протягом 12 місяців із моменту працевлаштування безробітного.

  Друк статті