Необхідно нарощувати темпи вакцинації серед жителів Канівської громади: підсумки засідання комісії ТЕБ та НС


Повернутись

Цікаве на цю тему:

Стан вакцинальної кампанії та її проблеми обговорювали в ході чергового засідання комісії ТЕБ та НС, яке відбулося у середу, 1 вересня ц.р.

Серед присутніх – представники структурних підрозділів виконавчого комітету, галузі охорони здоров’я, сфери освіти, патрульної поліції, держпродспоживслужби, ДСНС, підприємці, керівники комунальних установ і закладів міста та інші.

Спалах поширення коронавірусної інфекції, у тому числі штамом «Дельта», очікується восени. З огляду на це, члени комісії вкотре наголосили на необхідності вакцинації серед жителів Канівської громади.

– Карантин продовжено до 31 вересня ц.р., однак ситуація залишається напруженою. Нова хвиля пандемії вже зовсім близько. Наразі перед нами стоїть ще й цілком реальна загроза поширення штаму «Дельта» Відтак, вакцинація – це єдиний спосіб уберегти себе і своїх близьких від коронавірусу, – підкреслив Канівський міський голова Ігор Ренькас.

Директор Канівського Центру ПМСД Наталія Горьова в свою чергу поінформувала про епідемічну ситуацію на території Канівської міської територіальної громади і закликала всіх її жителів вакцинуватися.

– Статистика хворих на COVID-19 невпинно зростає, а перебіг захворювання стає все тяжчим. Так, сьогодні до лікарні в тяжкому стані з низькою сатурацією було госпіталізовано 85-річного жителя Канева. Я даю цілком реальні прогнози, що до середини жовтня ми знову можемо потрапити до «червоної» карантинної зони. Тому вакцинація проти коронавірусу та вироблення колективного імунітету – пріоритетне завдання, яке наразі стоїть перед медиками. І в нас поки є час, щоб запобігти спалаху COVID-19, адже в цьому році ця хвороба керована. Тож, не зволікайте, вакцинуйтеся будь ласка! – наголосила вона.

Медик також розповіла, що станом на 1 вересня ц.р. працівники Канівського Центру ПМСД щепили вже 19325 осіб. Однак попри наявність діючого центру вакцинації, виїзних бригад та достатньої кількості усіх видів вакцин (CoronaVac, Pfizer, Moderna, AstraZeneca) стає все важче організувати людей зробити щеплення.

Своє ставлення до процесу вакцинації висловили і присутні на засіданні підприємці. Вони вважають, що у «мирний» час кожен сам обирає робити щеплення чи ні. Та, апелюючи даними з відкритих джерел мережі інтернет, озвучили побоювання щодо безпечності щеплень. На що Наталія Горьова зауважила, що всі вакцини є абсолютно безпечними та сертифікованими.

– Для мене навіть те, що дозволили вакцинувати дітей 12+ та вагітних жінок – це вже підстава ще більше довіряти вакцинації. Якщо хтось боїться вакцинуватися, то варто звернутися за консультацією до сімейного лікаря, який поставить крапку в цьому питанні, – пояснила вона.

Також в ході засідання міський голова Ігор Ренькас закликав представників великих торгівельних мереж «Сільпо», «АТБ», «Маркет» дотримуватися належних умов для виконання усіх протиепідемічних заходів як для персоналу, так і для відвідувачів.

– За літо ми розслабилися. Зараз у торгівельних мережах я взагалі бачу мало людей, які користуються засобами індивідуального захисту. Захисні маски, щитки, соціальна дистанція, наявність антисептика – про це все не потрібно забувати, ˗ звернувся до представників бізнесу І.Ренькас.

Підводячи підсумки засідання, члени комісії прийшли до згоди, що необхідно нарощувати темпи вакцинації у Канівській міській територіальній громаді та слідкувати за дотриманням карантинних вимог, адже це запорука стабілізації епідеміологічної ситуації.

  Друк статті