Документуємо від народження: як оформити закордонний паспорт дитині (до 16 років)


Повернутись

Кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Такий документ оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, після досягнення 16-річчя – на 10 років.

Як повідомляє Канівський сектор Управління ДМС у Черкаській області, подавати документи на оформлення закордонного паспорта для дитини, яка не досягла 16-річного віку, мають її батьки або ж законні представники.

Для цього необхідні такі документи:

  • свідоцтво про народження дитини;

  • паспорт громадянина України одного з батьків;

  • паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку та проживає в Україні);

  • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності);

  • раніше видані паспорти для виїзду за кордон або проїзні документи дитини (за наявності);

  • документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів.

Слід зазначити, що оформлення закордонного паспорта дитині до 12 років можливе без її присутності, проте за наявності фото дитини розміром 10 х 15 сантиметрів (на світлому фоні, де 80 % зображення обличчя) для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування.

ВАЖЛИВО! Якщо один із батьків є іноземцем/особою без громадянства або на момент народження дитини був іноземцем/ особою без громадянства необхідна довідка про реєстрацію дитини громадянином України.

Термін оформлення закордонного паспорта:

20 робочих  днів – 694 грн;

7 робочих днів – 1046 грн;

3 робочих дні – 1046 грн *

(*у зв’язку з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого чи смертю родича, який проживає за кордоном )

Біометричний закордонний паспорт, оформлений на ім’я дитини, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий одному з батьків дитини.

Для отримання виготовленого та доставленого в підрозділ біометричного документа дитини батькам при собі необхідно мати:

  • свій паспорт громадянина України;

  • свідоцтво про народження дитини.

Для подачі заяви на оформлення закордонного паспорта маєте змогу прийти безпосередньо в обраний підрозділ Міграційної служби або ж спланувати відвідання підрозділу за допомогою електронної черги через онлайн-сервіс «Електронна черга» на сайті ДМС.

Окрім цього, проконсультує, допоможе записатися в електронну чергу та відслідкує готовність документа – чат-бот ДМС у Viber чи Telegram (покликання теж на сайті ДМС).

Додаткова інформація за телефонами Канівського РС ‒ (04736) 3-76-23 та «гарячої» лінії Управління ДМС України в Черкаській області ‒ (0472) 54-09-60.

  Друк статті