За пів року на Канівщині – 90 шлюбів, 26 з яких ˗ в рамках проєкту «Шлюб за добу»


Повернутись

Протягом першого півріччя  2021 року зареєстровано всього 90 шлюбів, з них 26 – за спрощеною процедурою в рамках проєкту «Шлюб за добу», інформує Канівський відділ ДРАЦС у Черкаському районі Черкаської області ЦМУМЮ (м. Київ).

Також три шлюби зареєстрували з громадянами інших держав. Це громадяни Турецької Республіки, Республіки Білорусь та Йорданського Хашимітського Королівства.

Зауважимо, жінка та чоловік, які бажають зареєструвати шлюб, подають особисто письмову заяву за встановленою формою до органу реєстрації актів цивільного стану за їх вибором. Особи, які подали заяву про державну реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими. Державна реєстрація шлюбу проводиться після закінчення одного місяця з дня подання нареченими заяви про державну реєстрацію шлюбу.

Окрім того, якщо наречені бажають зареєструвати свій шлюб, скориставшись пілотним проєктом Міністерства юстиції України «Шлюб за добу», їм необхідно звернутися до «Організатора» у місті Каневі, який реалізує їхню мрію. Тож одружитися за добу можна в самому центрі Канева за адресою: вул. 206 Дивізії, будинок – 1, телефон: (04736) 3-42-20. Послугу надає КП «АВТО ˗ РІКА» Канівської міської ради.

Звертаємо увагу, що пілотний проект Міністерства юстиції України передбачає лише можливість вибору заявниками бажаної дати державної реєстрації шлюбу, проте не позбавляє необхідності подання для державної реєстрації шлюбу документів, передбачених діючим законодавством України.

Документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу:

  1. Паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства. У разі якщо заявником є іноземець, особа без громадянства додається документ, що підтверджує законність його (її) перебування на території України.

  2. У разі якщо заявники або один з них раніше перебували в шлюбі, документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо).

Документи, складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами на українську мову, засвідченими в установленому порядку.

  Друк статті