Перерахунок з 1 квітня: для кого і наскільки зростуть пенсії


Повернутись

З 1 квітня ц.р. Пенсійний фонд проведе перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам.

Нагадаємо, щорічний перерахунок пенсії  передбачається частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати та набули необхідний страховий стаж.

Перерахунок пенсії проводиться:

– без додаткового звернення особи до органів Пенсійного фонду України;

– особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати та набули не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, або менш як 24 місяці страхового стажу, але після призначення (попереднього перерахунку) пенсії пройшло не менш ніж два роки.

У2021році будуть перераховані пенсії працюючим пенсіонерам, які призначені/перераховані до квітня 2019 року.

Право на перерахунок визначає страховий стаж, набутий на 1 березня року, в якому проводиться перерахунок.

Дані до реєстру застрахованих осіб про страховий стаж за січень-березень 2021року надійдуть у складі єдиної звітності зі сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску, яку страхувальники зобов’язані подати  до 10 травня.

Перерахунок, передбачений законодавством, буде проведено у червні 2021 року з 01.04.2021 після надходження звітів страхувальників за перший квартал 2021 року, без додаткового звернення пенсіонерів, інформує відділ обслуговування громадян № 8 (сервісний центр) ГУ ПФУ в Черкаській області.

  Друк статті