У Канівській громаді знову вивчали питання створення НПП «Середньодніпровський»


Повернутись

У вівторок, 11 травня ц. р., за ініціативи міського голови Ігоря Ренькаса у залі засідань Канівської міської ради відбулося обговорення перспективи щодо створення національного природного парку «Середньодніпровський» на території Канівської міської територіальної громади.

У заході взяли участь депутати Канівської міської ради, представники виконавчого комітету, старости та зацікавлені жителі громади.

Провідний науковий співробітник Шевченківського національного заповідника Микола Чорний презентував проєкт національного природного парку «Середньодніпровський» та розповів про переваги його створення. Він зазначив, що на території Канівської громади є унікальні історичні місця і пам’ятки природи, які необхідно зберегти, та акцентував увагу на важливості створення такого парку саме на цих територіях, що дозволить зберегти природний фонд і водночас сприятиме розвитку середнього, малого бізнесу та туризму.

В ході обговорення, було порушено ряд дискусійних питань: обмеження у користуванні земельними ділянками, зонування території парку та доцільність внесення існуючих промислових підприємств, для стимулювання у дотриманні ними норм екологічного законодавства.

Депутат Володимир Коржов, нагадав присутнім, що концепцію створення НПП «Середньодніпровський» було підтримано Канівською міською радою ще в 2015 році. Він зазначив, що метою створення і функціонування цього об’єкта є недопущення знищення унікального природно-історичного комплексу, збалансування економічних та природоохоронних потреб та упорядкування і розвиток туристично-рекреаційної діяльності в нашому регіоні. 

Представниця лісгоспу Інна Жила звернула увагу на проблему яроутворення на території Канівської громади та вказала на те, що одним з найнагальніших питань є збереження від водної ерозії ґрунтів в нашому регіоні.

Член виконкому Жанна Ніколенко наголосила, що зараз кожний відстоює свою позицію та всі повинні визначитися з напрямом розвитку нашої громади в майбутньому. Для цього вона навела яскраві приклади створення подібних парків у Кам’янець-Подільському та Пирятині.

На завершення, секретар міської ради Оксана П’яткова подякувала всім небайдужим за участь у цьому заході та запропонувала викласти всі озвучені у залі питання, зауваження та пропозиції в письмовій формі для детального вивчення науковцями.

– Відтак, наступні зібрання по питанню створення національного природного парку «Середньодніпровський» на території нашої громади будуть проходити ще продуктивніше, адже ми повинні почути та врахувати думку кожного, – резюмувала О. П’яткова.

  Друк статті