Канівські захисники завжди у фокусі уваги - відбулося засідання Центру допомоги учасникам АТО/ООС


Повернутись

Цікаве на цю тему:

Цими днями виповнюється 7-а річниця від початку військових дій на сході України. Напередодні відзначення пам’ятної дати – у вівторок, 13 квітня ц.р., - відбулося засідання Центру допомоги учасникам АТО/ООС. Говорили про проблеми, які найбільше сьогодні хвилюють канівських захисників, – лікування та зубопротезування, підтримку матерів загиблих воїнів, пільговий проїзд тощо.

Нагадаємо, Центр допомоги учасникам АТО/ООС -  дорадчий орган при виконавчому комітеті Канівської міської ради, сформований в 2015 році, у зв’язку з проведенням на сході України антитерористичної операції задля забезпечення взаємодії органів виконавчої влади, волонтерських та громадських організацій для сприяння в забезпеченні військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань України, які несуть службу в зоні АТО/ООС.

Насамперед в ході заходу порушилося питання щодо налагодження роботи управлінь, відділів і служб виконавчого комітету Канівської міської ради, які надають ті чи інші послуги учасникам АТО/ООС. Так, Юрій Паньковецький запропонував створити для цього окрему посаду, щоб одна людина займалася виключно цією категорією населення.

Утім, за словами представників органу місцевого самоврядування захисники отримують послуги практично в усіх структурних підрозділах – це й земельні питання, і проблеми медицини та соціального захисту, також житлово-комунальні послуги та психологічна допомога тощо.

- Одна людина просто не в змозі бути компетентною в усіх аспектах і замінити всіх, - наголосила керівник Канівського міського центру соціальних служб Валентина Яворська. – Але наш центр соцслужб цілорічно співпрацює з канівськими учасниками АТО/ООС та консультує їх з усіх питань в міру своїх повноважень. Ми завжди підкажемо, куди звернутися, і навіть, проведемо чи зателефонуємо. Також цього року значно розширює свої послуги Центр надання адміністративних послуг. Відтак, кожен житель Канівської громади, в тому числі «атовець», може звернутися за тою чи іншою послугою до ЦНАПу. З цього року це можна зробити навіть дистанційно – через мережу Інтернет.

- З усіх питань наші захисники можуть безпосередньо звертатися і до голів Центру допомоги учасникам АТО/ООС – до мене і Олександра Рябошлика, - наголосила заступник міського голови, співголова Центру надання допомоги учасникам АТО/ООС Тетяна Жівотова.

Був присутній на засіданні і представник Канівської багатопрофільної лікарні Володимир Силіцький. Він, зокрема, поінформував присутніх щодо лікування та протезування зубів учасникам АТО/ООС.

- На протезування зубів в 2021 році було виділено 13 тис. грн. За цей час пройшли лікування та протезування 2 «атовці» на суму близько 10 тис. грн., - повідомив В.Силіцький. – Щодо лікування зубів, то на сьогодні відповідно до законодавства безкоштовно  дітям та дорослим надається тільки ургентна стоматологічна допомога. Усе інше – платно. Відтак, скоріш за все ці послуги для наших захисників будуть компенсуватися з міського бюджету. Відповідний проект рішення щодо виділення 30 тис.грн. на лікування зубів учасників АТО/ООС готується на розгляд депутатського корпусу.

Усе інше – профогляди, аналізи, стаціонарне лікування канівським воїнам надається безкоштовно.

- Але варто зауважити, що ліками під час проходження стаціонарного лікування учасники АТО/ООС забезпечуються безкоштовно лише тими, що є в національному переліку основних лікарських засобів. Якщо чогось немає в цьому переліку, то ми відповідно не можемо цього надати, оскільки Національна служба здоров’я України (НСЗУ) нам цього не оплачує, - наголосив представник Канівської багатопрофільної лікарні.

До слова, протягом 2020 року у Каневі діяла міська комплексна Програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних Сил, родин Героїв Небесної Сотні, постраждалих під час Революції  Гідності та бійців-добровольців.

За інформацією Управління соціального захисту населення протягом 2020 року: амбулаторно було проліковано 129 учасників АТО/ООС; стаціонарно - 43, в т.ч. 10 в госпіталі ветеранів війни; послугами із зубопротезування скористались 11 учасників бойових дій на суму 32796,00 грн.

Учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та особи з інвалідністю внаслідок війни, обслуговуються позачергово. Стаціонарне лікування цієї категорії хворих проводиться у наступних відділеннях: хірургічне, неврологічне, терапевтичне, інфекційне у спеціально облаштованих палатах. Таких палат у лікарні 7, ліжок – 22. Всі палати відремонтовані та укомплектовані телевізорами, холодильниками та водонагрівачами.

У 2020 році на стаціонарне лікування учасників бойових дій було витрачено 25000,00 грн.   

Порушили в ході заходу й питання надання медичної допомоги матерям, які втратили на цій війні найцінніше - своїх синів. За словами бойових побратимів усі ці жінки мають серйозні захворювання, потребують постійного лікування і просто живуть на ліках, які доволі дорогі. Як з’ясувалося, така проблема по всій області, та й в країні загалом. Після обговорення проблеми було вирішено, що матерям потрібно приділяти більше уваги та догляду як з боку влади, так і громадських організацій. Також було зауважено, що вивчається можливість підвищення розміру щомісячної стипендії для матерів загиблих учасників АТО/ООС.

Цікавились захисники на засіданні Центру, чи діє на сьогодні їхнє право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Мовляв, у зв’язку з карантинними обмеженнями ці пільги було скасовано. Їм пояснили, що така інформація не відповідає дійсності. На сьогодні з метою зменшення пасажиропотоку в громадському транспорті з метою дотримання протиепідемічних норм було тимчасово призупинено лише «пільгові рейси». У цих автобусах право на безкоштовний проїзд мали пенсіонери за віком. Всі інші пільги діють на території всієї Канівської міської територіальної громади.

Обговорювали представники структурних підрозділів та учасники АТО/ООС й плани щодо проведення спільних масових заходів. Так, за словами Валентини Яворської традиційно у травні до Дня матері та Дня сім’ї планується проведення родинного свята для всіх сімей захисників.

За словами військових вони також планують взяти участь в національних змаганнях «Ігри Нескорених», які цьогоріч улітку проходитимуть не в столиці, а в Черкасах. Канівську громаду представлятимуть одразу два захисника – Роман Кучеренко й Олександр Рябошлик. Сподіваємося, пандемія коронавірусу не завадить втілити ці плани в життя.

Відтак, за результатами засідання присутні вирішили збирати засідання Центру допомоги учасникам АТО/ООС щомісяця у вівторок третього тижня. Також домовилися внести пропозиції щодо нової редакції Положення, яке буде розроблено та затверджено в установленому порядку.

  Друк статті