У Каневі відбулась зустріч із підприємцями міста за участі представників всіх профільних служб і управлінь


Повернутись

Цікаве на цю тему:

Останнім часом в законодавстві відбулося багато суттєвих змін щодо контролю за діяльністю підприємців та оподаткування. У зв’язку з цим, щоб поінформувати підприємців та надати відповіді на всі запитання за ініціативи депутата Канівської міської ради, голови спілки підприємців Володимира Коржова та виконуючого керуючого справами виконавчого комітету Володимира Святелика у четвер, 2 березня ц.р., в міському будинку культури відбулася зустріч із підприємцями Канева.

У заході взяли участь представник Державної фіскальної служби Олександр Яременко, начальник управління Пенсійного Фонду в м.Канів та Канівському районі Олег Вербук, інспектор з питань праці управління Держпраці в Черкаській області Любов Корякіна, начальник центру зайнятості Надія Коломієць, заступник начальника управління соцзахисту Світлана Рикова, представник управління економічного розвитку Віра Коломієць та інші. Також був присутній Канівський міський голова Ігор Ренькас. Послухати фахівців прийшло близько 200 приватних підприємців міста.

- Ми зібралися тут послухати, як проходять перевірки і як до них підготуватися. Щоб ми не боялися один одного, а просто виконували кожен свою роботу, - зауважив Володимир Коржов.

Представник ДФС ознайомив коротко із змінами, які відбулися в законодавстві щодо оподаткування та подання звітів.

- Відповідно до прийняття Закону України про збільшення мінімальної заробітної плати відбулися зміни до податкового кодексу, - говорить О.Яременко. - Ставки єдиного податку приєднуються до мінімальної зарплати. Тому на сьогодні для І-ї групи платників єдиного податку мінімальна ставка на сьогодні становить 160 грн. (було по Каневу 147,80 грн.), для ІІ-ї групи – 640 грн. (було 278 грн.), для ІІІ-ї групи залишилося без змін.

Щодо звітності, то представник фіскальної служби порадив підприємцям не зволікати до останнього дня сплати.

- Банки мають право кілька днів тримати гроші у себе, тому бажано оплату здійснювати раніше, - сказав О.Яременко. – На сьогодні штрафна санкція становить 50% від ставки податку – це близько 320 грн.

Інспектор з питань праці Л.Корякіна розповіла присутнім про порядок проведення перевірок та їх види.

- Є планові перевірки. Плани розміщені у вільному доступі, з ним можна ознайомитися на нашому сайті. Також підприємець повідомляється про проведення такої перевірки за 10 днів. Є позапланові перевірки. В такому разі роботодавець не повідомляється, - говорить Любов Корякіна. – В першу чергу перевіряється наявність трудового договору, наказ про прийняття працівника на роботу, медогляди. Як правило, у більшості продавців продовольчих товарів немає медоглядів. Також хочу зауважити щодо такого терміну як стажування. Якщо людина стажується, то вона сидить і лише спостерігає, як працюють інші. Якщо ж вона сама стає за прилавок і реалізовує товар, то це неоформлений працівник. Якщо ви не впевнені, чи підходить вам працівник, оформляйте трудовий договір на місяць-два. Але договір має бути обов’язково.

Також, за словами Л.Корякіної, немає поняття сімейного бізнесу. Якщо чоловік здійснює комерційну діяльність змушений відійти, його дружина чи інший родич не можуть його замістити.

- Ви б не хотіли, щоб під час операції хірурга ненадовго замінила його дружина? Тут усе так само, - зауважила Л.Корякіна. – Родич може почергувати, щоб ніхто не зайшов, але здійснювати підприємницьку діяльність не має права. Якщо він почне реалізовувати товар, то це неоформлений працівник. І штраф в такому разі складає 30 мінімальних заробітних плат.

Цікавилися підприємці й питаннями нарахування заробітної плати, отримання дотацій від держави через центр зайнятості, оформлення субсидій, лікарняних та декретних відпусток для підприємців. Утім, найбільше цікавило підприємців, зокрема, представників ІІ-ї групи оподаткування, чи зменшать в Каневі ставки оподаткування, як це зробили в інших містах України. Підприємці нарікали, що такі ставки податків є нереальними, що призведе до масового закриття підприємницької діяльності. Утім, як повідомив представник ДФС, наразі такої тенденції не спостерігається.

- Станом на сьогодні 250 підприємців закрили свою справу, 250 нових відкрили, - говорить О.Яременко.

- Питання зменшення ставок єдиного податку неодноразово піднімалося на сесії. Наразі ми чекаємо роз’яснення від профільних органів. Щойно отримаємо відповідні пояснення, де значиться, що подібні дії не заборонено законодавством, на наступній сесії ж зменшимо ставки, - сказав керуючий справами виконкому В.Святелик. 

  Друк статті