Вдячні за свободу: у Каневі вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності


Повернутись

Сім років тому весь світ сколихнули події, які відбувалися у самому серці України, які забрали понад сотню людських життів і які закарбувалися у наших душах нестерпним болем, котрий з року в рік нагадує нам про все, що відбувалося тоді.

Бруківку прилеглих до Майдану вулиці у ті буремні дні 2013-2014 років було залито кров’ю безневинно вбитих героїв – Героїв Небесної Сотні, що ціною власного життя показали всім нам шлях до правди і свободи.

В січні 2014 року відкрився сумний рахунок загинувших героїв Небесної Сотні. Серед перших, хто поліг були: Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, Роман Сеник, Олександр Бадера.

Що покликало цих людей на Майдан, на Інститутську, на Грушевського? Їх покликала гідність та свобода! Тому 20 лютого ми говоримо не тільки про трагедію, ми говоримо про подвиг і героїзм учасників Революції Гідності. Безсмертні душі вбитих та закатованих відійшли у небо, однак вони вічно житимуть у нашій пам’яті та серцях, бо Герої не вмирають…

Згадуючи трагічні події, що відбувалися в 2014 році, у суботу, 20 лютого ц.р., жителі Канева зібралися на площі Соборній, біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, де відбувся урочистий мітинг та церемонія покладання квітів. Разом із громадськістю, активістами та депутатами нашого міста у заході взяли участь виконувач обов’язків міського голови Володимир Святелик, секретар міської ради Оксана П’яткова, заступники міського голови Тетяни Жівотова та Галина Москаленко.

Під тужливі та зворушливі звуки мелодії пісні «Пливе кача по Тисині» у виконанні Піккардійської Терції присутні вшанували пам'ять невинно вбитих Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. Військовий капелан, отець Володимир провів літію за загиблими героями та звернувся з промовою до присутніх.

- Революція Гідності, смерті наших побратимів та сестер не були марними. Сьогодні ми навчилися відстоювати свою гідність. Сьогодні, згадуючи історичні події, ми згадуємо героїв, з яких беремо приклад, тих героїв, які надихають нас бути кращими. Слава Україні!, - зазначив отець Володимир.

 

Пам’ятні та героїчні сторінки перегорнув у своєму виступі і виконувач обов’язків міського голови Володимир Святелик.

- Вже 7 років минуло з тих кривавих подій, які сталися у Києві у 2014 році. Дійсно, з того часу змінилося, а вірніше добавилося ще пояснення слова «Майдан». Воно стало значно ширшим, воно стало символом свободі. Ті хлопці, які йшли тоді з дерев’яними щитами на кулі снайперів, не думали про те, що можуть загинути. Вони йшли за свободу держави, за свободу своїх мешканців, показуючи приклад. Сьогодні теж багато людей наших, канівців, продовжують їх справу там, на війні з агресором, - сказав він.

Патріотичний настрій заходу був підтриманий ліричним виступом Тараса Думського  з піснею на слова Христини Алчевської «Гей не дивуйте, добрії люди».

Перед учасниками заходу виступили: учасник АТО Олег Вовченко, активіст Олександр Корнєєв і громадський діяч Віра Носенко, яка згадала Героя Небесної Сотні юного Устима Голоднюка та майданівців Канева. Вона закликала присутніх пам’ятати тих, хто поклав свої життя за наше майбутнє та бути гідними їх подвигу.

Також зазначимо, що днями в читальній залі міської бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка, пройшла виставка «Чорні зорі над Майданом» та було організовано буктрейлер «Борітеся – поборете», які було приурочено до трагічних подій на Майдані. У закладах освіти та культури населених пунктів Канівської міської територіальної громади пройшли тематичні заходи із вшанування пам’яті за загиблими та бесіди до річниці Революції Гідності.

  Друк статті