Канівський міський голова Ігор Ренькас і голова села Яблунів Віктор Огороднік уклали Меморандум про співпрацю


Повернутись

Ще один крок до впровадження на Канівщині адміністративної реформи, а саме об’єднання громад зроблено. У середу, 22 лютого ц.р., в робочій атмосфері Канівський міський голова Ігор Ренькас і голова Яблунівської сільської ради Віктор Огороднік підписали спільний Меморандум про взаємодію і співробітництво.

Меморандум, який набирає чинності з дня підписання, зумовлює об’єднання зусиль м.Канів і с.Яблунева для забезпечення стабільного соціально-економічного та культурного розвитку територіальних громад, реалізації спільних проектів та утворення в майбутньому Канівської об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром у м.Канів.

Обов’язковим додатком до Меморандуму є перелік заходів сільської територіальної громади щодо розвитку соціально-економічної інфраструктури та культурного співробітництва в разі об’єднання територіальних громад. Сформований перелік заходів для Яблунівської територіальної громади передбачає, зокрема, проведення ремонту сільського будинку культури, капітального ремонту дороги (від с.Яблунів до зупинки Довжик – протяжністю 1 км), збільшення кількості рейсів пасажирського сполучення «м.Канів – с.Яблунів», відновлення вуличного освітлення та встановлення близько 40 нових ліхтарів на центральних вулицях села, збереження Яблунівського навчально-виховного комплексу тощо. 

Також за пропозицією Яблунівського сільського голови В.Огородніка, в Меморандумі зазначається, що розпоряджатися землями сільської громади будуть виключно за погодженням з місцевою владою села. Окрім того, Канів забезпечуватиме село послугами з благоустрою (вивіз сміття, косіння трави тощо).

 Коментар Канівського міського голови Ігоря РЕНЬКАСА:

- Громада Яблунева – перша із сіл Канівського району, яка зробила рішучі кроки для об’єднання територіальних громад із центром об’єднання у місті Канів. Минулого року вони ухвалили рішення про об’єднання територіальних громад. Наразі було підписано Меморандум про співпрацю, в ході напрацювання якого були враховані всі найважливіші потреби жителів Яблунева. Відповідна робота ведеться із головами інших сільських рад. Так, сподіваємось, що найближчим часом такі меморандуми вдасться укласти з головами Литвинця, Пекарів, Бобриці.

  Друк статті