Відбулося засідання «круглого» столу з питань легалізації зайнятості та виплати зарплати в умовах карантину


Повернутись

У середу, 13 січня ц.р., за участі представників Держпраці у Черкаській області, Державної служби зайнятості та органів місцевого самоврядування проведено засідання «круглого» столу щодо інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань легалізації зайнятості та виплати заробітної плати працівникам в умовах карантину та по завершенню локдауну.

Учасники «круглого» столу обговорили шляхи та види проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань легалізації праці, домовились про взаємодію, зокрема про обмін інформацією щодо можливих порушень в частині належного оформлення трудових відносин, які виявлятимуть фахівці органів влади під час проведення превентивних заходів. У подальшому до роботодавців, які порушують вимоги законодавства, буде вжито відповідних заходів реагування.

Фахівець Управління Держпраці розповіла про результати роботи в рамках кампанії «Виходь на світло» щодо легалізації найманої праці у місті Каневі. Наголосила на важливості взаємодії всіх гілок влади у здійсненні заходів спрямованих на зменшення тіньової зайнятості. Адже офіційне працевлаштування – захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати та пенсійне забезпечення. В умовах нашого сьогодення – це є актуальним питанням громадян всіх верств населення.

Запропоновано посилити співпрацю у напрямку забезпечення гідної праці, політики зайнятості, безпечних та здорових умов праці, акцентовано увагу на тому, що незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців. Працівник, отримуючи нелегальну заробітну плату, позбавляє себе соціальних виплат і державних гарантій.

Підводячи підсумки наради, було рекомендовано учасникам при виборі способу проведення інформаційної та роз’яснювальної роботи надавати перевагу дистанційному інформуванню, у тому числі онлайн, засобами телефонного зв’язку, шляхом направлення листів та інше.

 

 

Інформує - Тетяна Зоць, головний спеціаліст з питань охорони праці відділу НС та ЦЗН виконавчого комітету Канівської міської ради

  Друк статті