ЮНІСЕФ доставить українським школам набори для попередження COVID-19


Повернутись

Більше 2000 шкіл по всій Україні отримають від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) набори підтримки у попередженні поширення COVID-19. Канівські навчальні заклади вже отримали пакунки, які містять навчально-інформаційні матеріали, за якими діти різного віку будуть в ігровій формі вивчати заходи безпеки під час пандемії.

Окрім цього, до наборів увійшли рекомендації для працівників щодо підтримки безпечного середовища у навчальних закладах, зокрема, інформаційні матеріали з проведення дезінфекції у школах та вдома, надані партнером ЮНІСЕФ - компанією UNILEVER.

З 1 вересня до середини грудня на COVID-19 захворіли більше 30 тис дітей шкільного віку. Школи закриваються на карантин, їхні учні навчаються дистанційно. При цьому аналіз ЮНІСЕФ показує, що значна кількість дітей не має умов для дистанційного навчання. Кожна десята дитина у місті живе у тісних квартирах (менше п’яти кв м на особу), відповідно не має окремої кімнати для навчання, 45% серед сімей з низьким доходом взагалі не мають доступу до комп’ютерів (дані за 2018 рік).

“Перерви в освітньому процесі створюють ризики для майбутнього сьогоднішніх учнів. Ми повинні зробити все можливе для того, аби діти могли продовжувати повноцінне навчання. У тому числі, створюючи безпечні умови у школах та навчаючи дітей як можна захиститися від вірусу”, – зазначила Лотта Сильвандер, Голова офісу ЮНІСЕФ в Україні. 

Згідно з опитуванням директорів шкіл, яке ЮНІСЕФ проводив на початку навчального року, більше 60% навчальних закладів відчували потребу у навчальних матеріалах для учнів щодо правил безпеки під час пандемії. Лише 50% були упевнені, що зможуть забезпечити школи достатньою кількістю дезінфікуючих засобів для обробки поверхностей. Майже 20% зазначили, що у навчальних закладах постійно не вистачає мила, 40% говорили про нестачу паперових рушників.

Пакунки від ЮНІСЕФ отримають майже 1000 шкіл з 33-х міст і громад, які є учасниками ініціативи “Громада, дружня до дітей та молоді”, 900 шкіл на Сході та Закарпатті, а також 100 шкіл переможців проекту “Здорово танцюю” - танцювального конкурсу, який допомагає учням молодших класів запам’ятати правила гігієни через ритмічні рухи. Доставка пакунків триватиме у грудні-січні.

  Друк статті