Канів продовжує впроваджувати ініціативу «Громада, дружня до дітей та молоді»


Повернутись

В ході останньої сесії Канівської міської ради, що відбулася 11 грудня ц.р, депутати затвердили План дій із впровадження ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» та План моніторингу і оцінки його виконання.

Всесвітня ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» відкриває нові можливості для активного розвитку і участі дітей у житті громади, а також гарантує підтримку місцевої влади у сфері реалізації дитячих прав.

 «Більше ніж рік тому Канів приєднався до цієї ініціативи. Підписання Меморандуму про наміри та взаємодію між Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у квітні 2020 року дало старт підготовці аналітичної доповіді про дотримання прав дітей та молоді у громаді», зазначила Наталія Матінова.

Одним з етапів підготовки Аналітичної доповіді було проведення опитування про стан дітей та молоді в Канівській громаді та дотримання їх основних прав. З результатами опитування було ознайомлено громадськість та депутатів, а також випущено інформаційний збірник. На основі доповіді розроблено План дій із впровадження ініціативи. Цей План включає в себе реалізацію 3 пріоритетних для Канівської громади цілей: право бути почутим, право доступу до якісних послуг (медичних, соціальних, освітніх), право на безпечне та чисте середовище. До зазначених цілей передбачено ряд завдань та заходів. Серед яких: опитування дітей та молоді, проведення інформаційних заходів, забезпечення доступності закладів дошкільної освіти, утворення Молодіжної ради, створення Молодіжного центру, діяльність Ліги старшокласників та багато інших.

˗ Робота з реалізації заходів триває з літа, тому  заходи,  передбачені на 2020 рік частково або в повному обсязі були виконані. А реалізація Плану дій триватиме протягом 2021-2022 років, ˗ наголосила Наталія Матінова.

Двічі на рік планується здійснювати моніторинг, оцінку реалізації даної ініціативи та загальну координацію проекту. Представництво Фонду зі свого боку також буде відслідковувати ефективність проведеної роботи в рамках реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» у Канівській ОТГ. У разі успішної  реалізації протягом трьох років усіх запланованих завдань Канів зможе отримати від ЮНІСЕФ почесний статус «Громада дружня до дітей та молоді».

  Друк статті