Виконком знову не погодив збільшення тарифів «на воду»


Повернутись

Цікаве на цю тему:

Уже вдруге члени виконавчого комітету Канівської міської ради не погоджують проект рішення про коригування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що надаються комунальним підприємством «Управління ВКГ». Про це та інші питання йшлося на засідання виконкому у вівторок, 7 лютого ц.р.

Першим питанням члени виконкому розглянули про проект рішення міської ради «Про внесення змін до рішення міської ради від 22.12.2016 №5-75 «Про міський бюджет на 2017 рік». Під час якого, зокрема, обговорювали питання погашення боргів КП «Авто-Ріка». Так, за минулі роки в КП «Авто-Ріка» накопичилося боргів на суму 670 тис.грн. Станом на сьогодні вони зменшилися до 620 тис.грн. Утім, самотужки підприємство не в змозі їх погасити, тому потрібна допомога з бюджету міста. З власних надходжень за півроку КП перекрило лише 50 тис.грн., оскільки частина приміщень «Авто-Ріки», які експлуатуються, не приносить доходів за оренду.

Потому більше години члени виконкому обговорювали питання підняття тарифів на послуги КП «Управління ВКГ». За словами директора КП Володимира Цюкала, у зв’язку із збільшенням мінімальної заробітної плати та ростом витрат на електроенергію вони змушені піднімати тарифи в середньому на 25%.

- За підрахунками, якщо не піднімемо тарифи, то вийдемо вкінці року на збитки до 2 млн. грн., - говорить В.Цюкало.

Щоб не робити підприємство збитковим, члени виконкому погодилися, що треба йти на коригування тарифів. Утім це лягає на плечі платників – населення міста, яке й так в скруті, адже ціни на продукти та інші послуги зростають чи не щодня. Так, услід за «водоканалом» підніматиме тарифи й КП «ЖЕК». Думали про те, щоб збільшити лише на 20%. За словами Володимира Микитовича такий варіант також розглядали. В цьому разі вдасться компенсувати тільки заробітні плати комунальників, без електроенергії.

Начальник фінуправління Галина Карпушенко поцікавилася, чи можливо підняти тарифи лише для бюджетних установ та інших споживачів, без населення, а цю різницю компенсували б з міського бюджету. Втім, за словами бухгалтерів КП «Управління ВКГ» 80% доходу КП «Управління ВКГ» - це саме оплата від населення.

- Я вірю, що в комунальників все прораховано і обґрунтовано, втім, моральний аспект цього питання просто не дає мені проголосувати за підняття тарифів, - говорить секретар Канівської міської ради Сергій Ткаченко.

- Але вирішувати проблему всеодно треба, - зауважив Канівський міський голова Ігор Ренькас. – Тому давайте вирішувати, як бути з цією ситуацією.

Після довгих обговорювань, члени виконкому вирішили зустрітися з приводу цього питання ще раз в середу, 8 лютого ц.р., – на розширеному засіданні виконавчого комітету.

Також на засіданні погодили проект рішення «Про організацію та проведення конкурсу щодо призначення управителів з управління багатоквартирними будинками у місті Каневі».

Як ми вже писали раніше, відповідно до впровадження реформи ЖКГ, невдовзі «ЖЕКів» як таких не буде. Їх замінять управителі. (Управителем може бути як юридична особа – управляюча компанія, так і фізична особа-підприємець, які за договором із власниками будинку надають послуги з утримання будинку та прибудинкової території).

За словами директора КП «ЖЕК» Андрія Шацьких в Каневі нараховується 88 багатоповерхівок. Зараз, окрім КП «ЖЕК», претендентів взяти участь у конкурсі управителів немає.

А.Шацьких повідомив про те, що також готується до підняття тарифів на послуги КП. Якщо на сьогодні тариф становить близько 3 грн. за кв м, то буде 4,5-5 грн. за кв.м.

  Друк статті