Як розвивати в Каневі туризм – радилися на засіданні робочої групи


Повернутись

У вівторок, 24 січня ц.р., в приміщенні КП «Авто-Ріка» відбулося засідання новоствореної (за розпорядженням Канівського міського голови №7-р від 11.01.2017 року) робочої групи з приводу розвитку туризму в м.Канів.

Очолив групу секретар Канівської міської ради Сергій Ткаченко.

- Робочу групу було сформовано для написання нової програми розвитку туризму в м.Канів на 2017-2020 роки. Однак долучитися до групи мають можливість всі, у кого є ідеї щодо розвитку Канева як туристичного міста. Ми розглянемо і врахуємо всі пропозиції - повідомив голова групи.

Заступник голови робочої групи, директор КП «Туристичний інформаційний центр м.Канів» Яків Прогнімак ознайомив присутніх з напрацьованим проектом програми розвитку туризму.

- В основі програми ми визначили 3 пріоритетні напрями: це реконструювання туристичної інфраструктури (музеїв, туристичних об’єктів, а також закладів проживання та харчування туристів, розважальних закладів тощо); розширення асортименту туристичних послуг і підвищення їх якості; промоція (реклама) Канева, його туристичного потенціалу, - поінформував Я.Прогнімак.

Більшість оцінили проект програми схвально. Побоювання були лише з приводу фінансової можливості її реалізації.

- Як би ми не старалися з міського бюджету витягнути туризм просто нереально, - зауважив депутат Канівської міськради Юрій Гамалій. - Тому насамперед вбачаю завдання влади, громади міста і робочої групи – це залучати інвесторів та бюджети області, держави тощо. Тільки в такому разі програма може бути реалізована.

Начальник управління економічного розвитку Антон Савченко повідомив, що окремі проекти можна втілити в життя за рахунок коштів депутатського фонду.

- Цього року кожен депутат міської ради матиме в своїй скарбниці 50 тис.грн. Якщо кожен з них виділить бодай 5 тис.грн. із свого фонду, то цілком реально профінансувати якийсь цікавий проект для розвитку туризму: чи це буде напис «Я©Канів» чи сонячний годинник, «Птах щастя» тощо, - сказав А.Савченко.

Утім, найголовніше завдання – це затримати туриста, щоб він зупинився в нас на ночівлю. Представник Шевченківського національного заповідника Тамара Філіпович повідомила, що за 2016 рік Тарасову гору відвідало 95 тисяч відвідувачів, половина з них - діти.

- На жаль, наші готелі (окрім «Старого Канева») не роблять знижки для проживання маленьких туристів, а тому для дитячих груп вартість проживання в Каневі «кусається», - каже Т.Філіпович. – І вони ночують в Корсуні, Переяславі… А до нас заїжджають тільки на один день. Нам бракує хостелів, «зелених садиб» тощо, де б можна було зупинитись за невисоку ціну. 

 Цю ж проблему порушила й директор Канівського міського центру туризму Тетяна Дорошенко.

- У нас в центрі облаштовані спеціальні гостьові кімнати для того, щоб бюджетні туристи мали змогу відвідати Канів і заночувати (вартість - 50 грн. за добу). Утім, вже 2,5 роки в цих кімнатах живуть переселенці із Луганської і Донецької областей. Звільнилися лише декілька кімнат, а 16 осіб досі мешкають, - інформує Т.Дорошенко.

 У свою чергу заступник міського голови Наталія Матінова запропонувала розвивати в Каневі створення «зелених садиб» для розташування гостей.

З більш детальними пропозиціями і обрахованими фінансовими витратами на реалізацію пунктів програми члени робочої групи домовилися зустрітися 7 лютого ц.р.

  Друк статті