У Канівському міському відділі РАЦСу запроваджений електронний сервіс з проставляння апостиля


Повернутись

З 20 листопада 2015 року в Україні запроваджено електронний сервіс з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 листопада 2015 року № 890 «Деякі питання забезпечення запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля» створено Електронний реєстр апостилів (далі – Реєстр), який є єдиною електронною базою даних, що містить відомості про проставлені апостилі з дня його запровадження.

Однією з важливих функцій Реєстру є дистанційне опрацювання документів органами, уповноваженими на проставлення апостилю. Завдяки використанню сучасних технологій громадяни юридичні особи зможуть отримати дану послугу за місцем свого перебування у будь-якій області, без потреби витрачати кошти і час на поїздку до м. Києва. Прийняття, розгляд та видача документів, поданих для проставлення апостиля відтепер здійснює Канівський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Черкаській області. Канівський міський відділ проставляє апостиль на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

Формування штампу апостиля здійснювається відділом за допомогою програмних засобів Реєстру у вигляді електронного документа.

Будь-яка особа за допомогою мережі Інтернет зможе безоплатно перевірити факт видачі апостиля у режимі он-лайн через веб-сторінку, яку веде адміністратор Реєстру.

 

Інформує: Канівський міський відділ ДРАЦС ГТУЮ у Черкаській області

  Друк статті