Пам'ятка для осіб, які повернулися з-за кордону та можуть бути інфіковані вірусом COVID-19


Повернутись

Шановні канівці! Зовсім нещодавно ви повернулися на Батьківщину з-за кордону, де багато інфікованих на коронавірусну хворобу (COVID-19), тож є можливими носіями цієї інфекції.

Тому для людей, які повернулися з інших країн, передбачено низку правил:

  • Вам необхідно терміново повідомити про свій приїзд сімейного лікаря;

  • Вам необхідно самоізолюватись (не контактувати з іншими людьми поза межами своїх домівок як мінімум 14 днів, спробуйте мінімізувати походи в магазин. Якщо є можливість - попросіть друзів або родичів доставляти вам їжу до порогу дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою їжі та інших необхідних товарів).

Міри, яких необхідно дотримуватись в період самоізоляції:

  • якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, намагайтесь ізолюватись в окремій кімнаті, яку є можливість провітрювати. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також харчуватись або готувати їжу окремо – скористайтеся нею;

  • вимірюйте температуру тіла щонайменше 2 рази на день;

  • не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук з милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю та використання одноразових серветок та хустинок. Після чхання чи кашлю обов’язково вимити руки з милом;

  • якщо під час самоізоляції у Вас з’явилися симптоми – кашель, ускладнене дихання, підвищена температура – негайно зверніться за медичною допомогою до свого сімейного лікаря або на гарячу лінію Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги – 0991205444, де вам обов’язково допоможуть.

Однак пам’ятайте, що в разі порушення правил та нараження інших людей на небезпеку на Вас може бути накладений штраф від 17 до 34000 грн.

Лише спільними зусиллями ми зможемо побороти дану недугу та залишитися людьми! Будьте здорові!

  Друк статті