Чия лікарня? Канів не входить до складу засновників Канівської ЦРЛ


Повернутись

Канівська ЦРЛ проходить складний період реформування. Реформа передбачає, що в основі буде, власне, пацієнт. Відтак, на медичні заклади вторинного рівня чекають потужні скорочення, оскільки фінансування виділятиметься за конкретно надані медичні послуги, а не утримання ліжко-місць.

- На сьогодні наш заклад визначений як лікарня інтенсивного лікування. Це означає, що в Канівській ЦРЛ будуть збережені основні стаціонарні відділення. Однак, щоб утримати цей статус необхідно привести у відповідність до вимог всі відділення, першочергово - приймальне та реанімаційне відділення; придбати дорого вартісне  обладнання, максимально зберегти медичний персонал. А це неможливо без фінансової підтримки з місцевих бюджетів утворених ОТГ, - наголошує головний лікар Канівської ЦРЛ Віра Шапошник. 

Втім, проблему становить, що засновником Канівської ЦРЛ є Канівська районна рада. Ні Канів, ні новостворені об’єднані територіальні громади не є співзасновниками райлікарні. Відтак, усунуті від керування закладом охорони здоров’я.

- Району практично не залишилося, ОТГ роблять вигляд, що їх це не стосується, а ми, хоч і беремо суттєву участь у співфінасуванні райлікарні, але не маємо права ухвалювати будь-які рішення, оскільки не є співзасновниками. Подібна ситуація як у нас ще в Золотоноші, - повідомила заступник міського голови Наталія Матінова.

  Друк статті