Як проходить увільнення від роботи працівників, які є членами виборчої комісії


Повернутись

Працівників, які працюватимуть у виборчій комісії, роботодавець увільнятиме від роботи по-різному залежно від того, як той виконуватиме обов’язки в комісії - з оплатою чи без.

Якщо працівник – член виборчої комісії на платній основі то за рішенням виборчої комісії, яке затверджує комісія вищого рівня, голова, заступник голови, секретар або інші члени окружної чи дільничної виборчої комісії можуть виконувати повноваження у виборчій комісії на платній основі на підставі цивільно-правового договору між ними і виборчою комісією.

Оплату праці осіб, яких залучають до роботи в комісії, регулює стаття 47 Закону №4061. Виконання повноважень члена виборчої комісії на платній основі оплачують за рахунок коштів Держбюджету для підготовки і проведення виборів, тому середній заробіток за працівником не зберігається. Роботодавець, за основним місцем роботи, зобов’язаний увільнити таку особу від виконання службових обов’язків зі збереженням загального та спеціального стажу (ч.6 ст.36 Закону №4061).

Якщо працівник є членом виборчої комісії на безоплатній основі та на час безпосереднього виконання обов’язків члена виборчої комісії (участь у засіданнях комісії, інших заходах на виконання Закону №4061 чи рішень комісії), на кожного члена виборчої комісії поширюються гарантії і компенсації, що передбачені для працівників, які виконують державні або громадські обов’язки у робочий час (ч.11 ст.36 Закону №4061).

Закон гарантує, що за працівниками зберігається місце роботи/посада і середній заробіток на час, коли той виконує державні або громадські обов’язки, якщо за законодавством України їх можна виконувати у робочий час (ч.1 ст.119 КЗпП України). Розмір середньої заробітної плати визначається за Постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100.

 

Інформує Любов Корякіна – головний державний  інспектор Управління Держпраці у Черкаській області

  Друк статті