У Каневі пройшли заходи з нагоди 33-ї річниці Чорнобильської трагедії


Повернутись

За три десятиліття територія країни розрослася сотнями й тисячами пам’ятних знаків, присвячених ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. До одного з таких зійшлися канівці у п’ятницю, 26 квітня ц.р., - в день 33-ї річниці, коли сталася невідворотна катастрофа, яка розділила історію країни на «до» і «після».

26 квітня 1986 року на одному з реакторів Чорнобильської АЕС сталася надзвичайно потужна катастрофа, наслідки якої українці і світ «пожинають» дотепер.

Урочистий мітинг розпочався покладанням квітів та вшануванням пам’яті полеглих ліквідаторів, чорнобильців хвилиною мовчання.

До присутніх канівців, серед яких були й безпосередньо учасники тих гірких подій – ліквідатори та їхні рідні, звернулися голова Канівської міськрайонної громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Олександр Демиденко, військовий комісар Ігор Шишка, керуючий справами виконавчого комітету Володимир Святелик. Усі вони дякували чорнобильцям за їхній героїчний подвиг, бажаючи їм найціннішого – здоров’я. Також ліквідаторам було вручено почесні нагороди та відзнаки.

- Коли йшла Друга Світова війна, пам’ятні дні якої ми відзначатимемо невдовзі, у людей був відомий ворог. Ви ж за покликом держави, за покликом своєї совісті, їхали в Чорнобиль і свого «ворога» не бачили. Але цей «ворог» засів у вас і ви досі ведете свою війну, - сказав В.Святелик. – На жаль, держава не завжди з вами чесна, і не забезпечує вам достойного пошанування. Але ви не даєте про себе забути, а об’єднуєтесь і разом працюєте на результат. Як наслідок – учора депутати Канівської міської ради ухвалили рішення про початок інвентаризації земельної ділянки, яку ви вибороли для встановлення обеліску слави тим людям, яких, на жаль, вже немає серед нас. І це буде зроблено.

  Друк статті