П’ята річниця Революції Гідності: у Каневі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні


Повернутись

Уже минуло 5 років відтоді, як в Україні сталися події, що сколихнули увесь світ. Тоді, просто у серці столиці, влада розстрілювала свій народ. Розстрілювала простих людей, які не змогли лежати вдома на дивані перед телевізором і вийшли відстоювати свої мрії та ідеали.

Перші прізвища полеглих закарбувалися в нашій пам’яті назавжди – Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, Юрій Вербицький… Утім, далі, список жертв, відкритий 22 січня 2014 року, стрімко зростав і, зрештою закрився на цифрі 104. 104 герої, які відділи своє життя в боротьбі за краще майбутнє. Їх українці прозвали Небесною Сотнею. Щороку, 20 лютого ц.р., Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні та подвиг усіх учасників Революції Гідності.

У Каневі цього дня містяни зібралися на площі Соборній, біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, де відбувся урочистий мітинг. Канівці пригадали хроніку подій тієї страшної зими 2013-2014 років, учасники та очевидці поділилися своїми спогадами та враженнями.

Слухаючи гімн Майдану «Пливе кача», присутні хвилиною мовчання вшанували всіх героїв, які загинули, захищаючи свободу і незалежність України та поклали квіти до пам’ятного знаку. Священики отець Сергій і військовий капелан, отець Володимир провели спільну літію за померлими.

- Довгий час я жила на вулиці Леніна і неодноразово зверталася до місцевої влади щодо перейменування вулиці. Наразі вона перейменована. Але, якою ціною дісталася нам нова назва – вулиця Героїв Небесної Сотні, - відзначила канівчанка Віра Носенко.

- День Героїв Небесної Сотні – це не лише привід згадати поіменно всіх, хто віддав своє життя за волю та гідність. В цей день ми зобов’язані замислитися, чи ми гідні пам’яті тих, хто загинув на Майдані. Вони бажали лише одного – кращої долі для нас і для України. Щодня ми бачимо нових і нових героїв, які звіряють своє життя з подвигом Небесної сотні. Революцію Гідності продовжують сьогодні українські воїни на Сході України. І наш обов'язок перед майбутніми поколіннями, перед пам'яттю загиблих співвітчизників – не зрадити ідеали, за які загинула Небесна сотня, - звернулася до присутніх заступник міського голови Наталія Матінова.

Також цього дня у кожному навчальному закладі міста проведено заходи до Дня Героїв Небесної Сотні, зокрема, уроки пам’яті, флеш-моби та акції.

  Друк статті