Роз’яснення на публікацію керівника спілки учасників АТО Клочка О.М. від 12.02.2019


Повернутись

Двері кабінету міського голови завжди відчинені для усіх представників громади Канева. За рік на особистих прийомах бувають близько тисячі канівців. Значна частина серед них – представники вразливих категорій: «чорнобильці», «афганці», ветерани Другої світової війни, хронічно хворі жителі міста, учасники бойових дій в зоні АТО… Кожного я насамперед намагаюся вислухати, надати відповідь в межах компетенції та допомогти.

Якщо з якихось причин почута відповідь людину не влаштовує чи є незрозумілою кожен відповідно до законодавства може письмово звернутися до міського голови та отримати під моїм чітким контролем детальне роз’яснення від профільних фахівців структурних підрозділів виконавчого комітету Канівської міської ради.

Вважаю, що саме відкритість і відвертість є запорукою конструктивного діалогу. З мого боку так було і під час останнього візиту представників однієї із спілок учасників АТО, фрагмент відео якого було оприлюднено на громадському порталі kaniv.net. Відвідувачі насамперед цікавилися сумою коштів, які закладені в бюджеті міста для придбання ліків на пільгові категорії населення. Відповідь було надано під час зустрічі. Однак, чомусь її почуто не було. Тому детальне роз’яснення надаємо нижче.

На сьогодні в Каневі зареєстровано 10975 пільговиків серед яких: 743 інвалідів війни та учасників бойових дій («афганці», АТО, Другої світової війни, вдови учасників бойових дій), 3862 особи, що мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З повним переліком пільгових категорій можна ознайомитися за посиланням.

Відповідно до законодавства усі пільгові категорії мають рівні права на отримання пільг. Відтак, питання соціального захисту людей систематично розглядаються на сесіях міської ради, засіданнях виконавчого комітету, робочих нарадах. Прийняті необхідні програми і рішення на їх виконання. На підтримку різних категорій пільговиків кошти виділяються як з місцевого бюджету, так і з державного.

Так, для відшкодування отриманих безоплатних ліків ліквідаторами і постраждалими від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І-ї і ІІ-ї категорій держава виділяє субвенцію в розмірі 1392,898 тис.грн. на рік. У 2019 році управлінням соціального захисту населення укладено угоду з ТОВ «Канівська районна центральна аптека №91» на обслуговування цих категорій на суму 116,075 тис.грн. в місяць.

Для допомоги у придбанні ліків деяким категоріям населення, яким держава субвенції не виділяє – це, зокрема, учасники бойових дій АТО, Другої світової війни, «афганці», з міського бюджету виділено 360 тис.грн. на рік. Відповідно на місяць це 30 тис.грн.

Для підтримки хронічно хворих на ниркову недостатність (проходження процедури гемодіаліз) станом на лютий ц.р. передбачено 390 тис.грн., з них: 100 тис.грн. – місцевий бюджет; 290 тис.грн. – субвенція державного бюджету. Як правило, впродовж року ця сума може зростати.   

Для придбання інсуліну для хворих на цукровий діабет передбачено 735,683 тис.грн. З них: 200 тис.грн. – з місцевого бюджету; 535,683 тис.грн. – з державного.

Окрім того, впродовж року приймаються окремі рішення про надання разової допомоги. У місцевому бюджеті суму допомоги закладено в розмірі 0,5 млн.грн. в рік.

Інші напрямки соціального захисту вартують для міського бюджету мільйони гривень. Про них надається розгорнута інформація у щорічних звітах міського голови та профільних підрозділів. Варто лише відзначити, що за пільгові перевезення громадян міський бюджет відшкодовує 200 тис.грн. щомісяця.

Ми готові до відкритого діалогу щодня. Та, на жаль, з відео, підступно знятого нишком, складається враження, що «гості» не були відкриті до діалогу, і насамперед шукали не відповіді на поставлені питання, не шляхи отримання допомоги потребуючим, а створення скандалу і напруги в суспільстві. Тим паче, що сьогодні можливості монтажу, редагування та обробки відео надають змогу легко маніпулювати думкою громади. Вважаю, що така поведінка негідна для дорослих чоловіків, а тим паче, тих, які несуть горде звання воїна і захисника.

Канівський міський голова Ігор РЕНЬКАС

  Друк статті