Чарівний промінь "Кобзаревих джерел"


Повернутись

Гостинна Канівська земля цього року вже восьмий раз щиро приймала гостей з різних куточків нашої України і не лише з України, а й з далекої Ямайки і Уганди, які прибули на щорічний Всеукраїнський мистецький молодіжний форум «Кобзареві джерела», що відбувся цього року з 15 по 17 вересня. Форум пройшов за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Черкаської обласної державної адміністрації, виконавчого комітету Канівської міської ради. Головний організатор – Республіканський культурно-освітній центр «Молодь України». Не був осторонь і Канівський коледж культури та мистецтв, студенти і викладачі якого приймали активну участь у організації та проведенні  форуму. Захід розпочався урочистою ходою до Шевченківського національного заповідника, на Тарасову гору і вшануванням пам’яті Т.Г.Шевченка. На Тарасовій горі учасники заходу  відкривають для себе дивосвіт української культури, одним із визначних творців якої був і залишається  поетичний і художній геній Тарас Шевченко.

Опираючись на багатий ґрунт творчості Тараса Шевченка, народних традицій рідної культури і народного мистецтва,  форум «Кобзареві джерела» сприяє патріотичному і духовному вихованню дітей та молоді,  надає можливість молоді показати свою майстерність і досягнення в літературі, в художньому і декоративно-ужитковому мистецтві, в сучасному пісенному і хореографічному жанрах. Під час проведення форуму працювали різні майданчики: мистецький, культурно-освітній, кіно-мистецький, історичний, фестивальний. Творчі  мистецькі заходи відбулися в Будинку культури, на історичних відкритих майданчиках, тематичні інформаційно-освітні  мистецькі заходи пройшли в школах міста і в Канівському коледжі культури та мистецтв. Майстер-класи з вокалу, музики, хореографії, кераміки,  вишивки, малювання та Петриківського розпису проводилися як для учасників, так і для всіх бажаючих  відвідувачів форуму. Майстер-клас з виготовлення виробів декоративно-ужиткового мистецтва і Петриківського розпису провели молоді майстрині Анастасія  Скальська і Майстер Каріна. Свою майстерність у виготовленні художньої кекраміки передавали Вікторія Рева  і Кириленко Ігор, презентацію виробів монументально-декоративного живопису представили Тетяна Царенко і Завгородній Ростислав.  Порадували глядачів презентації творів мистецтв і дизайнерські роботи  сучасного костюму з етно-елементами, які представили  модельєри-дизайнери студенти КДІДПМіД ім. Михайла Бойчука.

Форум «Кобзареві  джерела» здружив молодь і дав їй змогу поділитись своїми задумами, їдеями, адже сюди з’їхалося чимало яскравих особистостей: музиканти, вокалісти, хореографи, дизайнери, майстри декоративно-ужиткового мистецтва. Кульмінацією форуму стало яскраве дійство – фестиваль «Кобзареві джерела» і великий гала-концерт. Глядачам особливо запам’яталися виступи гурту «Кралиця», що зачарував таким далеким, але таким рідним і близьким фольклором; фолк-реггі гурту «Чорнобривці», який прибув на прохання канівчан уже вдруге; мелодійністю звучання фолк-рок гурт «Евфонія», патріотичний  гурт «Н.А.Т.А.», що виступав з власними творами. Присутні були в захваті від звучання молодих та сильних голосів Вікторії Кондуракій, Олени Матвієнко, Дар’ї Ніколаєнко, Аліни Сови, Богдани Друзь – майбутніх зірок сцени, адже дівчата навчаються в Київській муніципальній академії естрадного і циркового мистецтв. Ректор академії –  Заслужений діяч мистецтв України В.В.Корнієнко  і для цих студентів пісня, її виконання – це їх професія, це стиль їхнього життя. Всі вони мають надзвичайну харизму і невичерпну душевну енергію.

Всім, хто бачив їх на сцені мали бажання приєднатись до їх щасливої студентської родини. Природна музична обдарованість студентів зустрілася з професійною довершеністю викладачів. Хочеться подякувати викладачам вокалу і ректору Владиславу Вікторовичу Корнієнко.

Мовою танцю чудово спілкувалися з присутніми граціозні дівчата із зразкового хореографічного ансамблю «Лелеченьки», що прибув з Харкова і вихованці місцевого хореографічно-спортивного клубу «Івазар».

Високу професійну майстерність продемонстрували студенти Канівського коледжу культури і мистецтв. Твори Тараса Шевченка майстерно звучали з вуст Івана Барковського. Хочеться також відзначити солістів Маценко Софію та Реньгач Діану, а також віртуозне виконання гітариста Анатолія Глека.

А між виступами молодих виконавців звучали патріотичні заклики талановитих ведучих Аліни Тригуб і Олексія Зорова, Олени Гончаренко та Романа Забуги – любити свою Україну, свій народ. А коли зазвучав сильний могутній голос тендітної ведучої і професійної співачки Аліни Тригуб «Боже Україну збережи», всі учасники вийшли на сцену з українською символікою і  підхопили «Господи! Помилуй нас» – всі присутні в залі, не змовляючись, встали і теж співали далі разом – то така сила і така невимовна гордість і радість охопила всіх присутніх за рідну неньку Україну, за її народ, що мимо волі, розумієш – Україна є, була і буде вічно жити у віках – Незалежна і Єдина!   

Учасники форуму намагалися через пісні, художні та хореографічні номери, власноруч виготовлені вироби декоративно-ужиткового мистецтва донести глядачам основну ідею форуму – формування громадянської позиції і національно-патріотичне виховання молодого покоління. І це їм удалося.  Виховання дітей та молоді засобами мистецтва є найбільш ефективним вихованням. Всеукраїнський молодіжний мистецький форум «Кобзареві джерела» є великою подією в житті талановитої молоді. Він  сприяє патріотичному і духовному вихованню дітей та молоді, підвищенню морального та духовного рівня,  розвитку почуття гордості за свій народ, за свою державу, є символом дружби молодого покоління різних національностей, надії, творчості і натхнення, здійснення мрій та добрих задумів, сприяє піднесенню і розквіту держави.

Джерело: kaniv.net

  Друк статті